Gerrard triplával döntötte el a városi rangadót

A Liverpool hazai pályán Steven Gerrard mesterhármasával 3-0-ra legyőzte az Evertont az angol labdarúgó-bajnokságban.

A Premier League 26. fordulójából a Liverpool Ligakupa-döntője miatt keddre halasztott városi derbin a 34. percig kellett várni az első gólra. Ekkor a Vörösök csapatkapitánya, Steven Gerrard egy kipattanót emelt okosan Tim Howard hálójába.

A második félidő elején hamar megduplázta előnyét a Liverpool: Suárez cselezgetett az alapvonal közelében, betört a kapu elé, az érkező Gerrard pedig a léc alá bombázott.

Ezzel már 2-0 volt az állás, az Everton erejéből pedig a szépítésre sem futotta városi riválisa otthonában. Sőt, a 93. minutumban Gerrard feltette a koronát 400. Premier League-meccsén nyújtott teljesítményére, miután Suárez önzetlen passzából a harmadik gólját is megszerezte a meccsen, beállítva a 3-0-s végeredményt.