Pontot vesztett az Újpest a Siófok ellen

Egy durvaságokkal tarkított találkozón az Újpest és a Siófok 1-1-re végzett a Megyeri úton a labdarúgó OTP Bank Ligában.

Már a 12. percben kapufával jelentkezett a megerősödött Siófok a Szusza Ferenc Stadionban, Haraszti találta el a felsőlécet, sőt később Simon Attila is nagy helyzetbe került Dvorschák hibáját követően.

Mégis, az Újpest szerezte meg a 18. forduló szombati mérkőzésének első góljáta35. percben: a belga Prosmeans passzát Kabát Péter lőtte a kapuba, 11 méterről (1-0). Növelhette volna előnyét az Újpest a félidő derekán, de Barczi egy kipattanó labdát az üres kapu helyett az alapvonalon túl helyezte.

A szünet után nem sokkal, az 58. percben Rajczi Pétert kiállította könyöklésért Böcskei játékvezető, a támadó pályafutása derekán sem képes megérteni a szabályokat…

A 72. percben az emberelőnyben játszó Siófok egyenlített, Sowunmi közelről értékesített egy ziccert Melczer asszisztja után (1-1). A siófoki Nyári hozta nehéz helyzetben csapatát a hátralévő időre, ugyanis páros lábbal beleszállt Nagy Patrikba, ő is mehetett az öltözőbe idő előtt.

Újabb gól azonban már nem született, némileg váratlanul pontot vesztett tehát az Újpest.