Svéd szupertini döntötte el a holland csúcsrangadót

A Feyenoord együttese John Guidetti triplájával győzte le hazai pályán 4-2-re az Ajaxot a holland labdarúgó-bajnokságban.

John Alberto Fernando Andres Luigi Olof Guidetti – ezt a nevet jó lesz megjegyezni, a Johnt és a Guidettit kiváltképp. A mindössze 19 esztendős futballistáról ugyanis még minden bizonnyal jó sokat hallunk a jövőben.

A svéd tini eredetileg a Manchester City alkalmazásában áll, ezt a szezont azonban a holland Feyenoordban tölti kölcsönben. Hogy megy neki? Elképesztően jól, ugyanis eddigi 13 mérkőzésén tizennégy gólt szerzett már.

Legutóbb, vasárnap kora délután éppenséggel hármat, ráadásul a címvédő Ajax ellen tette mindezt, így az amszterdami gárda lógó orral kulloghatott haza, pedig a vendégek szerezték az összecsapás első gólját, még a 18. percben. A Feyenoord így pontszámban beérte az ősi riválist, az Ajax a negyedik, a rotterdamiak az ötödikek a tabellán 34-34 ponttal.

Eredmény – Eredivisie, 19. forduló
Feyenoord – Ajax 4-2 (2-1)
Gólszerzők: Guidetti (30., 41., 83 – az elsőt 11-esből), Bakkal (50.) illetve Eriksen (18.), Bulykin (80.)