A Barca soron kívüli győzelme

Borsik Richárd

2011. 11. 29. 22:55

A klubvilágbajnokság miatt előrehozott spanyol bajnokin a Barcelona négy góllal verte a becsülettel küzdő Rayo Vallecanót.

A Getafe elleni vasárnapi vereségével érzékeny presztízs- és pontveszteséget szenvedő Barcelona kedden lehetőséget kapott arra, hogy faragjon a Real Madriddal szembeni hatpontos hátrányából.

A decemberi klubvilágbajnoksággal kapcsolatos elfoglaltságai miatt a katalánok előrehozott bajnokin fogadták a Rayo Vallecanót.

A madridi kiscsapat nem véletlenül állt a 9. helyen a meccs előtt, mokány játékkal tartották magukat a lassan lábrakapó Barca ellen.

Az első félidő hajrájában a hazaiak egyszercsak megtalálták a vendégek kapujához a kulcsot, a chilei Alexis Sánchez duplája után David Villa is beköszönt, 3-0, akár 45 perc után is le lehetett volna fújni a meccset.

A Rayo szempontjából jobb is lett volna, mert az 50. percben Messi jóvoltából már 4-0 volt az állás, ami nem is változott, a Barcelona megfelezte Reallal szembeni hátrányát.