A Napoli osztotta a lapokat

A Manchester City fejet hajtott a szenvedélyes játékot produkáló Napoli otthonában a labdarúgó BL keddi rangadóján.

Miközben a labdarúgó Bajnokok Ligája legkiegyensúlyozottabb társaságának éllovasa, a tízpontos Bayern München az A csoport sereghajtóját, a pontnélküli Villarealt erős győzelmi eséllyel fogadta, Nápolyban öldöklő küzdelem volt várható.

A Napoli öt pontjának nyugtalanító tudatában fogadja a hétpontos Manchester Cityt. Az angolok a második helyüket stabilizálták volna az idegenbeli sikerrel – ami egyben a 16 közé jutást is jelentette volna nekik.

A BL keddi játéknapjának további történéseiről ITT olvashat:

ÖSSZEFOGLALÓ:

A mérkőzés elején úgy tűnt, a Manchester City lassan melegedett be a Napoli ellen. Hamar kiderült, hogy ez az állapot jellemezte a az egész meccset. Az olaszok rengeteg futással, szívósan támadtak, és a Cavani rvén vezetésez is jutottak. (1-0).

A hazai drukkerek még ki sem örülhették magukat, máris dühönghettek. Ronda védelmi hiba után Balotelli botlott bele a labdába egy méterre a kaputól (1-1).

A fordulás után is a nápolyiak léptek fel támadólag, Cavani mesteri lövéssel saját és csapata második gólját jegyezte (2-1).

Roberto Mancini behozta Nasrit és Agüerót, a visszahúzódó Napoli ellen egypályázott a City – hiába, Balotelli két kimaradt helyzetén kívül nem sok veszélyt jelentettek a hazai kapura.

A Napoli Hamsík kapufájával és Maggio helyzetével bizonyította a kontraveszélyt, és végül megérdemelten, 2-1-re nyert.

Az A csoport másik meccsén a Bayern München 3-1-re verte a Villarealt, és már csoportgyőztesnek mondhatja magát 13 pont boldog tulajdonosaként. A 8 pontos Napoli eggyel a Manchester City előtt találta magát.

Izgalmas lesz az utolsó forduló, a City a Bayernt, a Villareal a Napolit fogadja.

Napoli-Manchester City 2-1 (1-1)
Nápoly, Stadio San Paolo, Vezette: Skomina (szlovén)
Napoli: De Sanctis – Campagnaro, P. Cannavaro, Aronica – Maggio, Gargano, Inler (Dzamaili, 59.), Dossena (Fernández, 89.) – Hamsík, Lavezzi – Cavani (Pandev, 80.). Vezetőedző: Walter Mazzarri
Manchester City: Hart – Zabaleta (Johnson, 84.), Kompany, Lescott, Kolarov – D. Silva, Y. Touré, De Jong (Nasri, 70.), Milner –  Dzeko (Agüero, 80.), Balotelli. Vezetőedző: Roberto Mancini
Gólszerzők: Cavani (17., 49.), illetve Balotelli (33.)
Sárga lap: Balotelli (54.), Silva (62.), Kolarov (86.)
A csoport állása:
1. Bayern München 13 pont
2. Napoli 8
3. Manchester City 7
4. Villareal 0

Az alábbiakban olvashatják élő, szöveges közvetítésünket:

90. PERC: VÉGE a mérkőzésnek, a Napoli 2-1-re legyőzte a Manchester Cityt, a Bayern 3-1-re verte a Villarealt, nagy harc lesz a németek mögött a továbbjutásért.

CSERE 89’
Dossenát Fernández váltja a Napoliban
SÁRGA LAP 86’
Kolarov csúnya belemenése
CSERE 84’
Zabaleta le, Johnson be a Cityben

83. PERC:
A cserékkel agresszívebb lett a Manchester, de Balotelli sorban puskázza el a ziccereket.

CSERE 80’
Dzeko helyett Agüero a Cityben, Cavanit Pandev váltja a Napoliban

79. PERC:
Balotelli óriási helyzetben hibázott, a kontrából Maggio gólhatárig jutott.

77. PERC: Hamsík rútul átverte Kolarovot, elrúgta Hart mellett, de a kapufa hárított.

CSERE 70’
De Jong helyett Nasri a Cityben

69. PERC: Lavezzi szambázott be a 16-oson belülre, a lövést Hart védte.

66. PERC: Kezdi behúzni a kéziféket a Napoli, a City kedvére rohamozhat.

SÁRGA LAP 62’
David Silva reklamálásért bűnhődik
CSERE 59’
A sántító Ilnert Dzamaili váltja a Napoliban

54. PERC:
Balotelli lerántotta ellenfelét, szövegelt is, megkapta a sárgát.

SÁRGA LAP 54’
Balotellié az első

49. Perc:
Edinson Cavani gyönyörű lövéssel újra betalál! (2-1)

Cavani második gólja a Manchester ellen:

GÓÓÓL 49’
Cavani újra előnyhöz juttatta a Napolit

46. PERC:
A hazai tábor petárdával indítja a második játékrészt.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
A Manchester City kezdi a második félidőt

45. PERC: Vége az első félidőnek, a Napoli és a Manchester City 1-1-re áll, ez egyiküknek sem túl jó. A Bayernnek igen, a müncheniek 2-0-ra vezetnek a Villareal ellen, ha így marad, a németek nyerik az A csoportot.

42. PERC: David Silva éles szögből tüzelt, De Sanctisról megint kipattant, most megúszták a nápolyiak.

33. PERC: Ha a Citynek nem megy, a Napoli segít. Aronica mentés gyanánt Sivához passzolt, a lövést védte De Sanctis, a kipattanót Balotelli egy méterről passzolta be. (1-1)

Balotelli egyenlítése:

GÓÓÓL 33’
Balotelli közelről egyenlített

27. PERC:
Nem gyerekmeccs, a pályán csont-, a lelátón petárdazene. Mancini elzavarta melegíteni a cseréket, akadozik a gépezet.

A csoport másik meccsén a Bayern már 2-0-ra vezet a Villareal ellen, érik a bőrgatyósok elsősége.

22. PERC: Felbőszültek a vendégek, két támadást is vezettek két perc alatt, de a Napoli jól áll a lábán hátul.

17. PERC: Megérdemli a vezetést a Napoli, de a Manchester is a kapott gólt… Ilner 20 méteres bombáját tolta ki Hart, a szögletből Cavani csúsztatta a kapuba a labdát! (1-0)

Cavani gólja, oldalnézetből:

GÓÓÓL 17’
Cavani befejeli a Napoli vezető gólját!

16. PERC:
Az első City-lehetőség, Dzeko úgy öt méterrel lőtt fölé.

11. PERC: Cavani gurított vissza, Lavezzi lövése egy méterrel ment mellé.

9. PERC: Az olaszok erősen támadnak, Hamsík fejese Hart ölében landolt.

8. PERC: Derekasan egymásnak estek a csapatok, nagy a tét. A City a Milant idézi a piros-fekete csíkos  vendégmezben.