Az ETO belenézett a kispesti puskacsőbe

A labdarúgó OTP Bank Liga 16. fordulójának rangadóján az otthon eddig még veretlen, második Győr sima, 3-1-es vereséget szenvedett a Honvédtól.

A Győri ETO az előrehozott koratéli tavaszi nyitányon remek ősz után folytathatta hazai veretlenségi sorozatát a dobogóért harcoló Honvéd ellen.

ÖSSZEFOGLALÓ:

A mérkőzés némi Honvéd-fölénnyel, majd egy gyors Abbas, Danilo összjáték után vendég góllal kezdődött.

A hazaiak néztek egy nagyot, de azonnal harcba indultak az egyenlítésért. A harci tűz nagyjából tíz percig lobogott a hazaiakban, akik utána visszatompultak, és ebben a szellemben szenvedtek a lefújásig.

A Honvéd egy ideig vigyázott az 1-0-ra, mint a hímes tojásra, de aztán, amikro nyilvánvalóvá vált, hogy az ETO ma nincs a pályán, újra elkezdtek támadgatni, ami a hazaiak bámész védői között kétszer is eredményre vezetett Danilo és Ivancsics révén, Torghelle hathatós közreműködésével.

A legvégén Ahjupera szépített, de a Győr 3-1-es veresége nem tesz jót az ETO bajnoki álmainak, a kispestiek viszont zárkóznak a közvetlen élmezőnyre.

Csertői Aurél, a Győri ETO vezetőedzője: “Ez egy ilyen mérkőzés volt, az egyéni teljesítményeket nem igazán tudom értékelni, a védelmünk pedig egyenesen kirtikán aluli volt”.

Supka Attila, a Honvéd vezetőedzője: “Fontos győzelmet arattunk, fegyelmezett volt a játékunk, örülök a sikernek”.

Győri ETO FC-Budapest Honvéd 1-3 (0-1)
Győr, ETO Park, Vezeti: Bognár Tamás
Győri ETO: Stevanovic – Takács Á., Stanisic, Djordjevic, Szabó O. – Pilibaitis, Ji-Paraná (Aleksidze, 58.), Kiss M. – Dudás, Ahjupera, Dinjar (Koltai, 46.). Vezetőedző: Csertői Aurél
Honvéd: Sánta – Hajdú, Debreceni, Botis, Lovric – Abass (Délczeg, 77.), Johnson, Horváth A., Ivancsics, Hidi, Tchami (Németh N., 65.), Danilo (Horváth A., 73.) – Torghelle. Vezetőedző: Supka Attila
Gólszerző: Danilo (5., 57.), Ivancsics (84.), illetve Ahjupera (91.)
Sárga lap: Djordjevic (3.), Pilibaitis (30.), Stanisic (33.), illetve Torghelle (33.), Hajdú (74.), Lovric (74.)

Az alábbiakban olvashatják élő, szöveges közvetítésünket:

90. PERC: VÉGE a mérkőzésnek, a Győr Ahjupera révén ugyan szépített a legvégén, de a hazai hibátlan mérleg a Honvéd elleni 3-1-es vereséggel csúnya véget ért.

GÓÓÓL 91’
Ahjupera fejjel szépített

84. PERC:
Csúnya véget ér az ETO hazai diadalmenete, Torghelle Ivancsics lábára adja a labdát, aki kényelmesen kilövi a jobb alsót (0-3).

GÓÓÓL 84’
A Honvéd kicsinálja a Győrt, Ivancsics talál be

82. PERC:
A Győr 15 kapuralövésnél tart, bár kapura valójában kevés ment.

77. PERC: A frissen beállt Délczeg ugrott ki, de Stevanovic kifutva tisztázott.

CSERE 77’
Délczeg váltja Abbast és majdnem gólt szerez
SÁRGA LAP 74’
Két gyors Honvéd-sárga, Hajdú ragadta grabancon Pilibaitist, Lovric viszont nem szolgált rá
CSERE 73’
Horváth Adrián váltja a kétgólos Danilót a Honvédban

65. PERC:
Megint lehet sanyisanyizni, Torghelle labdát lopott, 16-ról rászúrta, Stevanovic kitornázta.

CSERE 65’
Németh Norbert Tchami helyén a Honvédban
CSERE 58’
Ji-Paraná helyett Aleksidze a Győrben

59. PERC:
Csertői rezignáltan ücsörög, miután a gyámoltalankodó hátsó alakzatot Torghelle, Abbas és Danilo kipasszolja, utóbbi talál a győri kapuba. A középkezdés után egy perccel Torghelle a kapu torkából lőtt fölé (0-2).

GÓÓÓL 57’
Danilo újabb gólja, a Honvéd a győzelem kapujában

54. PERC:
Takács védő létére gólhelyzetbe keveredett, Sánta zárta a szöget.

50. PERC: Megint “sanyisanyi” a Honvéd-táborból, Torghelle egy szöglet után bólintott a rövidsarok felé.

CSERE 46’
A hatástalan Dinjart Koltai váltja az ETO-ban
KÖZÉPKEZDÉS 46’
A Honvéd kezdi a második félidőt

45. PERC: Vége az első félidőnek, a Győr meglehetősen tompa, a Honvéd őrzi egygólos előnyét, a helyi nézők kezdenek fütyürészni, Csertői széttárja a kezét, az öltözőben nyilván nem ennyivel teszi helyre játékosait (0-1).

Ápolás 40’
Djordjevic és Danilo ütközött, mindkettő rosszul viselte, Abbas is ápolást kért

33. PERC:
Majdnem újabb gólt kapott a Győr, a lapu előtti labdavadászat hevében Torghelle szabálytalankodott, Stevanovic és Stanisic vett elégtételt a csatáron.

SÁRGA LAP 33’
Torghelle és Stanisic kap egy-egy sárgát nyugtatásképpen
SÁRGA LAP 30’
Pilibaitis talpalta combon Abbast

30. PERC:
Az ETO nem jut közel a vendégkapuhoz, jobb híján óriási távoli bombákat küldözgetnek Sánta felé, bármelyik beakadhat, ha jól eltalálják.

21. PERC: A maroknyi Honvéd-tábor sanyisanyizik a szokás szerint keményen brusztoló Torghelle lelkesítése érdekében, aki tőle szokatlanul sarkazással hálálja meg a biztatást.

19. PERC: A hazai védelem viszont néha szellős, Abbas okozza egyelőre a legtöbb győri gondot.

15. PERC: A Győr dolgozik az egyenlítésen, de a gól a jelek szerint még arrébb van, a Honvéd jól zár.

8. PERC: Hoppá! A kispestiek melegedtek bele előbb, Danilo Abbass megpattanó középreadásából előnyhöz juttatta a Honvédot (0-1). A Győr azonnal rákapcsolt, jönnek a hazai helyzetek.