Érett a meglepetés, de legyőzte a Vidi az Újpestet

A Videoton három hajrában lőtt góllal győzte le a közel egy félidőn át tíz emberrel játszó Újpestet az OTP Bank Liga 15. fordulójában.

Összefoglaló: Az első félidőben nem kényeztettek el minket a csapatok, a hazaiak voltak kezdeményezőbbek, ám a pálya utolsó harmadában ezúttal sem volt túl meggyőző a címvédő – hiába, egy csatárral nehéz. A játékrész végén azért Brachi így is majdnem megszerezte a vezetést, szabadrúgása azonban a lécen csattant.

Fordulás után szinte azonnal bedarálhatta volna ellenfelét a Videoton, ám a székesfehérváriak nem tudtak túljárni a pazar napot kifogó Balajcza Szabolcs eszén. Az 52. percben jött el a mérkőzés fordulópontja, Mihajlovic buktatta a kapura törő Alvest, Fábián Mihály piros lapot adott és a büntetőpontra mutatott, a brazil kísérletét azonban fogta az újpesti kapus.

Felborult a pálya, a Vidi sorra vezette az akciókat, de Balajcza egymás után mutatta be a védéseket, ha pedig ő is verve volt, vagy a védők, vagy a kapufa tisztázott. A 80. percben aztán megtörtek a fővárosiak, Nikolic előbb fejjel, majd lábbal lőtt gólt, végül asszisztált Alves találatához, 3-0-s győzelemmel zárta az őszt a Videoton és feljött a negyedik helyre.

Eredmény – OTP Bank Liga, 15. forduló
Székesfehérvár, Sóstói Stadion, 4 ezer néző Vezette: Fábián Mihály
Videoton – Újpest 3-0 (0-0)
Videoton: Tujvel – Barchi, Vinicius, Caneira, Oliveira – Gosztonyi (Nikolic, 58.), Mitrovic, Tóth B. (Vasiljevic, 73.)., Sándor, Walter Lee (Nagy D., 83.) – Alves Vezetőedző: Paulo Sousa
Újpest: Balajcza – Szokol, Lipták, Mihajlovic, Nagy P. – Tajthy, Egerszegi (Lázár, 57.), Markovic – Balogh B. (Balajti, 82.), Kovács D. (Rubus, 55.) – Simon K. Vezetőedző: Zoran Spisljak
Gólszerző: Nikolic (80., 82.), Alves (85.)
Sárga lap: Mitrovic (55.) illetve Kovács D. (31.), Markovic (40.), Lipták (90.)
Piros lap: Mihajlovic (52.)

Az alábbiakban olvashatod el élő, szöveges közvetítésünket!

93. PERC: Vége a mérkőzésnek, a Videoton nehezen, de megérdemelten nyert.

SÁRGA LAP 90’
Lipták, Újpest
A szabadrúgásnál próbálta csalni a távolságot.

85. PERC: Egy szép hazai akció végén Nikolic passzolt Alvesnek, majd a brazil is feliratkozott a góllövőlistára, 3-0!

Balogh helyett Balajti.

82. PERC: Alves passzolt Nikolichoz, a támadó pedig felnézett, majd az alsó sarokba lőtt, Balajcza csak beleérni tudott, 2-0! Elfáradt az Újpest.

GÓÓÓL 82’
Nikolic, Videoton
Most lábbal.

80. PERC: Csak beszenvedte a Vidi! Walter ívelt átt a jobb oldalra, Nikolic lerázta magáról védőjét, majd a hosszú alsóba fejelt, 1-0!

GÓÓÓL 80’
Fejjel.

79. PERC: Kivételesen már Balajczán is túljutott a labda, a védők azonban üggyel-bajjal menteni tudtak.

Kapufára fejelt Alves.

71. PERC: Bármi lesz a meccs vége, Balajcza a meccs embere. Most kétszer védett nagyot egymás után.

65. PERC: Hihetetlen mi maradt ki! Alves játszott a tizenhatos közepén teljesen egyedül álló Nikolichoz, a csereként beálló csatár azonban még a kaput sem találta el hét méterről.

SZÖGLET 60’
Videoton
A tízedik hazai szöglet sem hozott gólt.
CSERE 58’
Újpest, Videoton
Előbb Egerszegi-Lázár, majd Gosztonyi-Nikolic csere.

56. PERC: Majdnem gólt lőtt az Újpest, a labda nem sokkal kerülte el Tujvel kapuját.

CSERE 55’
Újpest
Kovács D. helyett Rubus a pályán.
SÁRGA LAP 55’
Mitrovic, Videoton
Az első hazai figyelmeztetés.

52. PERC: Hihetetlen, hogy a Videoton mindent kihagy. Itt a második félidőben már megnyerhették volna a meccset, de még mindig 0-0. Alves harcolt ki egy büntetőt, majd maga vállalkozott az elvégzésére, Balajcza azonban védett, majd szögletre tisztázott. A sarokrúgásból semmi sem lett.

TIZENEGYES 52’
Videoton
Alves lövését védte Balajcza.
PIROS LAP 52’
Mihajlovic, Újpest
Lerántotta Alvest a tizenhatoson belül, utolsó emberként.
SZÖGLET 48’
Videoton
Alves nagy helyzete maradt ki.

48. PERC: Alves lőtt fordulásból, Lipták lábán megpattant a labda amely így a keresztlécről vágódott szögletre.

46. PERC: Úgy tűnik a két edzőnek tetszik a meccs, nem volt csere egyik oldalon sem.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
Videoton
Megy a második félidő.

45. PERC: Fábián játékvezető lefújta az első félidőt.

SZÖGLET 45’
Videoton
Tóth szabálytalankodott középen.

44. PERC: Brachi szabadrúgása csattant a keresztlécen – az eddigi legnagyobb helyzet!

SÁRGA LAP 40’
Markovic, Újpest
A játék akadályozásáért.

39. PERC: Oliveira amilyen szépen megforgatta Baloghot, annyira rosszul ívelt középre, a labda jó magasan szállt ki a kapu mellett a pályáról.

SZÖGLET 37’
Videoton
Balajcza húzta le Mitrovic ívelését.

35. PERC: Tóth ívelte be a labdát az újpesti védők mögé, Sándor nem sokkal maradt csak le az indításról, Balajcza kaparintotta meg a lasztit.

SÁRGA LAP 31’
Kovács D., Újpest
Gosztonyit rántotta le.

25. PERC: Oliveira indulhatott meg üresen a szélen, ám addig tartogatta a lasztit, hogy amikor centerezni próbált a visszérő Szokol becsúszva menteni tudott, majd a fiatal védő a labdát is megszerezte – szép védőmunka volta.

20. PERC: Egyelőre a Vidinek áll a zászló, a fehérváriak rendkívül magabiztosak a saját térfelükön, az újpesti akciókat már csírájukban elfojtják. Az előrejátékban is kezdeményezőbb a Fehérvár.

SZÖGLET 18’
Videoton
Tóth távoli lövése szállt el a kapu fölött.
SZÖGLET 14’
Videoton
Lipták fejelte ki a beadást.

13. PERC: Gosztonyi szöktette Alvest aki visszatette a labdát Sándornak, a középpályás Walterhez játszott, ám ő Balajczába lőtt. A kapus a szögletet követően egy megpattanó lövést védett.

10. PERC: Nagy helyzetet ugyan még nem láttunk, de lüktetőt a meccs.

SZÖGLET 9’
Videoton
Balajcza másolta le kollégája magabiztosságát.
SZÖGLET 5’
Újpest
Tujvel a helyén volt.

2. PERC: Balgoh szlalomozott végig a Vidi-védők közt, majd a tizenhatos előteréből megkínálta Tujvelt, az erejét vesztő löket csemeg volt a kapusnak.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Újpest
Lila-fehérben a vendégek, piros-kékben a hazaiak.

0. PERC: Kijöttek a csapatok a pályára, az újpesti drukkerek a 80 esztendős Várhidi Pált köszöntötték egy transzparenssel. A találkozó előtt egyperces néma csenddel adóztak Albert Flórián emlékének.

Előzmények: A Videoton és az Újpest rendre gólzáporos meccset játszik egymással, az eddig lejátszott 88 bajnokin egy kicsivel három feletti a találatok száma átlagban. A Sóstói Stadionban 45-jére csapnak össze a felek, 19 fehérvári győzelem mellett a fővárosiak 12-szer tudtak diadalmaskodni a koronázóvárosban és 13 döntetlen született. Az utóbbi időben ugyanakkor nem megy a lila-fehéreknek Fehérváron, 2007-ben tudott nyerni utoljára az Újpest a Vidi vendégeként.

Érdekesség, hogy Lipták Zoltán ott lesz a IV. kerületiek kezdőjében, a magyar válogatott védő a nyári átigazolási szezon utolsó napján, közös megegyezéssel bontott szerződést a Videotonnal és a héten írt alá a Megyeri úton régi-új csapatához.