Messi és a mágikus 200

Lionel Messi 13. mesterhármasát érte el a Mallorca ellen, és egy gólra van a 200-as álomhatártól a Barcelonában.

Lionel Messi pályafutása tizenharmadik mesterhármasát szerezte szombat este a Mallorca elleni 5-0-s Barcelona-győzelem közben. Ehhez 18 percre volt szüksége – ennyi idő választotta el első és harmadik gólját egymástól. Ezzel most már 199 gólnál tart pályafutása során – a Barcelona színeiben.

Messi 19 gólt szerzett ebben az idényben 17 mérkőzésen, 13 bajnoki góljával vezeti a Pichichi-táblázatot (mögötte 10-10 találattal Ronaldo és Gonzalo Higuaín áll a Real Madridból). Eközben 132 bajnoki gólig jutott a 169 centis argentin, amellyel megelőzte az eddig második helyen álló, 131 gólos Kubala Lászlót. Már csak a legendás César Rodriguez (195 ligagól) áll előtte.