Idegenben szárnyalt a Schalke és a Harkiv az EL-ben

Tíz emberrel rúgott három gólt a Metallist Harkiv a labdarúgó Európa Ligában. Az Udinese a véghajrában verte az Atletico Madridot.

A második számú európai labdarúgó kupasorozat harmadik fordulóját rendezték szerdán. A 19 órakor kezdődő mérkőzések közül a legtöbben az Udinese és az Atletico Madrid összecsapását várták, de akik gólzáporra számítottak, némileg csalódhattak.

Igaz, a hazaiaknál nem volt ott a pályán az első számú gólvágó, Di Natale. Falcao viszont játszott a spanyoloknál, ám nem ő, hanem az udinei Benatia volt a meccs hőse. A 88. percben Fabbrini asszisztja után talált Cortouis kapujába.

Az egész találkozón brillírozó és sokat próbálkozó Floro Flores még megfejelte a 91. percben az előnyt, megnyerte tehát a meccset az olasz gárda, nagy lépést téve a továbbjutás felé. A csoport másik meccsén a Rennes és a Celtic barátságos döntetlenre végzett, ezzel mindketten 2-2 ponttal állnak a 3. és a 4. helyen.

Egészen sima győzelmet engedett ki a kezéből az Austria Wien. A bécsiek a 80. percig 2:0-ra vezettek az Alkmaar otthonában a G-csoport mérkőzésén, de mégis döntetlen lett a vége, mert a hajrában a hazaiaknak is kedvezett egy öngól, majd a magyar válogatott számára ismerős svéd Wernbloom is betalált.

Még nagyobb meglepetés született a csoport másik találkozóján. Az idegenben jól szereplő, az AZ ellen viszont hazai pályán csak ikszelő Metallist Harkiv három gólt is rúgott emberhátrányban 1:1-et követően, ezzel át is vette a vezetést a kvartettben 7 pontjával.

Az ukránok fölényes győzelme képekben:

A H-csoportban a Birmingham City a 100. percben szerzett Wood-találattal vitte el a három pontot Brugge-ből.

A J-csoportban két 5:0-s győzelem született, ebből a Schalke idegenbeli sikere emelhető ki, hiszen Huub Stevens csapata a hétvégén megtorpant a Bundesligában, amikor a Kaiserslautern ellen odahaza kapott ki. Huntelaarék most kárpótolták drukkereiket. A Haifa annak is köszönheti sikerét, hogy a Steaua Bukarest együtteséből két játékost is kiállítottak.

A Fulham is egy piros lapna köszönheti bukását, Dembelé már a 29. percben a kiállítás sorsára jutott, 61 percet pedig egy Wisla Krakkó szintű csapat ellen nem bír ki egy középcsapat idegenben. A Twente 4:1-re nyert Dániában, és elhúzott a többiektől.

Az Anderlecht Sturm Graz feletti győzelméről itt olvashatsz bővebben.

Eredmények – Európa Liga, 3. forduló
G-csoport:
AZ Alkmar-Austria Wien 2:2 (0:2)
gólszerzők: Hlinka (80., öngól), Wernbloom (83.), illetve Marcellis (19., öngól), Gorgon (29.)
kiállítva: Mosiander (90.)
Malmö-Metallist Harkiv 1:4 (1:2)
gólszerzők: Hamad (22.), illetve Cristaldo (32.), Fininho (45.), Edmar (53.), Devic (74.)
kiállítva: Cristaldo (37.)
H-csoport:
Club Brugge-Birmingham 1:2 (1:1)
gólszerzők: Akpala (3.), illetve Murphy (26.), Wood (100.)
Maribor-Braga 1:1 (1:1)
gólszerzők: Ibraimi (14.), illetve Elderson (44.)
I-csoport:
Rennes-Celtic 1:1 (1:0)
gólszerzők: Cha (30., öngól), illetve Ledley (70.)
Udinese-Atletico Madrid 2:0 (0:0)
gólszerzők: Benatia (88.), Floro Flores (91.)
J-csoport:
AEK Larnaca-Schalke 0:5 (0:3)
gólszerzők: Holtby (23.), Huntelaar (35., 89.), Höwedes (40.), Draxler (87.)
Maccabi Haifa-Steaua Bukarest 5:0 (3:0)
gólszerzők: Amashe (10., 20.), Katan (38., 11-esből), Tawatha (72.), Vered (79.)
kiállítva: Bicfalvi (37.), Iliev (68.) – mindkettő Steaua
K-csoport:
Odense-Twente 1:4 (0:2)
gólszerzők: Fall (71.), illetve Brama (13.), Bajrami (31.), Chadli (65.), Jong (82.)
Wisla Krakkó-Fulham 1:0 (0:0)
gólszerzők: Biton (60.)
kiállítva: Dembelé (29.) – Fulham