Robog a Loki, a Fradi továbbra is nyeretlen

A Debrecen hazai pályán egy szabadrúgásgóllal verte a Ferencváros együttesét az OTP Bank Liga 3. fordulójában.

Csaknem teltház előtt kezdődött meg a labdarúgó NB 1 harmadik fordulójának rangadója Debrecenben, ahová a bajnokságban eddig nyeretlen, két mérkőzésen két döntetlent összehozó Ferencváros látogatott.

A Loki százszázalékos teljesítményt nyújtott az első két körben, Kondás Elemér együttesénél így önbizalomban nem lehetett hiány.

Az első félidő kiegyenlített küzdelmet hozott, küzdöttek a csapatok becsülettel, de igazán komoly helyzetek nem akadtak. A Debrecen aztán a játékrész végéhez közeledve megszerezte a vezetést, Bódi szabadrúgása a rövid sarokra tekeredett, Ranilovic pedig nem ért oda a jól helyezett labdára (1-0).

A második félidőben az egyenlítési kényszer ellenére sem láttunk ferencvárosi rohamokat, a játék képe sem sokat változott. Sőt, az igazán nagy lehetőségek a hazaiak előtt adódtak, a csereként beállt Yannick kétszer is megduplázhatta volna az előnyt, először azonban mellé lőtt, majd a kapus hárított.

A vendégek Csizmadia fejesével veszélyeztettek, gól azonban ekkor sem született, így a zöld-fehérek nem szereztek pontot a cívisvárosban. A Debrecen a Pécshez és a Győrhöz hasonlóan három meccsből hármat nyert, így Kondás Elemér csapata villámrajtot vett a bajnokságban.

Eredmény – OTP Bank Liga, 3. forduló
Debrecen, DVSC Stadion,  8000 néző, Vezette: Iványi Zoltán
DVSC-TEVA – Ferencváros 1-0 (1-0)
Debrecen: Novakovic – Nikolov, Simac, Mészáros, Korhut – Bódi, Varga J., Szakály P. (Ramos 85.), Rezes (Dombi 76.) – Kulcsár (Yannick 59.), Coulibaly. Vezetőedző: Kondás Elemér
Ferencváros: Ranilovic – Csizmadia, Grúz, Otten, Junior – Lisztes (Balog Z. 73.), Maróti, Andrezinho (Tóth B. 57.) – Oláh, Felix, Abdi (Somalia 66.). Vezetőedző: Prukner László
Gólszerző: Bódi (45.)
Sárga lap: Coulibaly (44.), illetve Abdi (62.), Felix (78.), Balog Z. (91.)
Piros lap:

Az élő, szöveges közvetítést az alábbiakban olvashatják:

Vége a mérkőzésnek, a második félidőben már nem született újabb gól, így a Debrecen Bódi szabadrúgásgóljával 1-0-ra legyőzte a Ferencváros csapatát. A Loki továbbra is százszázalékos, a Fradi pedig nyeretlen az új szezonban.

Ápolás 93’
Korhut orra vérzik, Csizmadiától kapott egyet egy párharc során.
SÁRGA LAP 91’
Balog sárgult be, miután buktatta Dombit.

89. PERC: Yannick
került gólhelyzetbe, a kapujából jó ütemben kimozduló Ranilovicban akadt el a kameruni lövése.

CSERE 85’
Szakály le, Ramos be.
A Loki utolsó cseréje a meccsen.

80. PERC:
A rendes játékidő utolsó tíz perce következik. A Debrecen tartja egygólos előnyét, a kapuk előtt továbbra is kevés a veszély.

SÁRGA LAP 78’
Felipe Félix sárgul be.

76. PERC:
Egy ferencvárosi szabadrúgás után Csizmadia fejese épphogy elkerüli a hazai kaput. Egyenlítési lehetőség volt.

CSERE 76’
Rezes le, Dombi be.
Kondás Elemér is változtat.
CSERE 73’
Lisztes megy le, Balog a pályán.
Nincs több cseréje Prukner Lászlónak.

71. PERC:
Hatalmas debreceni lehetőség! Coulibaly indulhatott meg szabadon a jobboldalon, beadására Yannick érkezett, azonban a jobb kapufa mellé helyezett. Marad az 1-0.

SZABADRÚGÁS 70’
Rezes próbálkozását könnyen védi Ranilovic.
SZÖGLET 67’
Bódi szögletét Simac már csak az égbe tudja fejelni.
CSERE 66’
Abdi helyett Somalia folytatja.
A második ferencvárosi csere, a besárgult Abdi jön le.

63. PERC: Felipe Félix
ütközte le hátulról Simacot, a debreceni védő estében a brazil legérzékenyebb testrészére célzott nyújtott lábbal.

SÁRGA LAP 62’
Abdi sárgul be a vendégektől, majd veszekszik a bíróval.
SZÖGLET 54’
Lisztes szögletéből nem alakul ki komoly veszély.

53. PERC: Felipe Félix
lövését Novakovic lekapta, mint a legyet.

49. PERC: Egyelőre nincs nyoma ferencvárosi rohamoknak.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
Megkezdődött a második félidő.

Vége az első félidőnek
, egygólos hazai vezetésnél vonulnak pihenni a csapatok. Egyelőre kiegyenlített a mérkőzés, küzdelem van, helyzetek kevésbé. A Fradinak nehéz dolga lesz a második félidőben, ennél több helyzetet kell kialakítaniuk.

45. PERC: Bódi helyezett a rövidre, a jobb kapufa mellé egy szabadrúgást, Ranilovic nem ért oda a nagyszerű lövésre. Vezet a Loki. 1-0.

GÓÓÓL 45’
Bódi, DVSC
Vezet a Debrecen!
SÁRGA LAP 44’
Coulibaly kapott figyelmeztetést reklamálásért.

43. PERC: Kulcsár
tört be a ferencvárosi kapu elé, de szerelték a lendületben lévő debrecenit.

Ápolás 41’
Ezúttal Rezest ápolják, Andrezinho “vitte el” a lábát

36. PERC: Bódi
volt erőszakos a ferencvárosi védők gyűrűjében, lövése nem sokkal szállt a bal kapufa mellé.

35. PERC: Csizmadia egyedül maradt, beadását azonban kifejelték. Abdi kapásból lőtt, mellé.

31. PERC: Debreceni lehetőség: Korhut belőtt szabadrúgásáról Simac épphogy lemaradt.

30. PERC: Coulibaly tört be a tizenhatoson belülre, erős beadását Ranilovic a mezőnybe ütötte.

Ápolás 28’
Bódit kell ápolni, Felipe Félix a bokáját lőtte el a labda helyett.

27. PERC: Kulcsár
emelt a vendégek kapuja felé, veszélytelen volt.

23. PERC: Lisztes szabadrúgása után tisztáztak a debreceni védők, majd Csizmadia becsúszva szabálytalankodik, de megússza a sárga lapot.

21. PERC: Bódi lőtt középre egy szabadrúgást, Simac fejese jócskán mellészállt.

18. PERC: Oláh beadása csorog az oldalvonalon túlra. Kiegyenlített mérkőzés, egyelőre gól nélkül.

16. PERC: Lisztes adott jó labdát Felipe Félixnek, a brazil indítása azonban lesen találta Abdit.

SZABADRÚGÁS 10’
Korhut próbálkozását Ranilovic hárította.
Ápolás 9’
Ottent vágta orrba Coulibaly estében.

5. PERC:
Egyelőre a küzdelem dominál, helyzetekről nem tudunk beszámolni.

2. PERC: Oláh próbálkozott, többet ígért a helyzet.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Elkezdődött a találkozó, a DVSC indította útjára a labdát

A forduló előtt listavezető Debrecen a harmadik kör rangadóján a két döntetlennel álló Ferencvárost fogadja.

A fővárosi zöld-fehérek tíz éve nem tudtak győzni a cívisvárosban, így van miért törleszteniük. Mindenképpen küzdelmes mérkőzésre van kilátás, Prukner László együttese első győzelméért hajt (Kaposváron 2-2-es döntetlent értek el, a Diósgyőr ellen pedig hazai pályán ikszeltek a zöld-fehérek), míg a Loki tovább menetelne a Vasas és a Zalaegerszeg elleni siker után.

A két vezetőedző mérkőzés előtti nyilatkozatát itt olvashatja el!

A kezdőcsapatok
DVSC: Novakovic – Nikolov, Simac, Mészáros, Korhut – Bódi, Varga J., Szakály, Rezes – Kulcsár, Culibaly
FTC: Ranilovic – Csizmadia, Grúz, Otten, Junior – Abdi, Maróti, Lisztes, Andrezinho – Oláh, F. Félix