Matthäus segített az angoloknak

A Videoton kapusával felálló macedónok nem tudták legyőzni Bulgáriát, így Anglia megtartotta vezető helyét Eb-selejtezős csoportjában.

Mint beszámoltunk róla, az angol labdarúgó-válogatott hazai pályán csak 2-2-es döntetlenre volt képes Svájc ellen Európa-bajnoki selejtező mérkőzésen, így Montenegró előtt hatalmas lehetőség állt, hiszen győzelmük esetén a G-csoport élére ugrottak volna.

A hazai pályán szereplő Montenegró kapuját a magyar bajnok Videoton kapusa, Mladen Bozovic védte, az ellenfél pedig a Lothar Matthäus irányította Bulgária volt.

Az első félidő góltalansága után a második játékrész elején Djalovic megszerezte a vezetést a hazaiaknak, a 66. percben azonban Popov egyenlített. Mivel több találat már nem született, Montenegró ugyanúgy 11 ponttal áll, mint Anglia. Bulgária 5 pontot gyűjtött eddig a csoportban, így nagy bravúrra lesz szükségük, ha ki akarnak jutni a 2012-es kontinensviadalra.

Eredmény – Eb-selejtező, G-csoport
Montenegró – Bulgária 1-1 (0-0)
gólszerzők: Djalovic (53.) illetve Popov (66.)
Anglia-Svájc 2-2 (1-2)
gólszerzők: Lampard (37., 11-esből), Young (51.), illetve Barnetta (32., 35.)
A csoport állása: 1. Anglia 11 pont/5 mérkőzés (11-3), 2. Montenegró 11/5 (4-1), 3. Svájc 5/5 (7-7), 4. Bulgária 5/5 (2-6), 5. Wales 0/4

A B-csoportban Szlovákia hazai pályán megszenvedett az eddig pont nélkül álló Andorra ellen, bő egy óráig 0-0-ra állt a mérkőzés. A 63. percben aztán érkezett Karhan, és megszerezte a győztes találatot, de a szlovákok minden bizonnyal nem ilyen nyögvenyelősen behúzott találkozóra számítottak.

Az ír válogatott Robbie Keane duplájával nyert Macedóniában, míg Oroszország ma már korábban játszott, 3-1-re verték a vendég Örményországot. A csoportban hatalmas küzdelem várható az első helyért, három csapatnak is 13 pontja van.

Eredmények – B-csoport
Szlovákia – Andorra 1-0 (0-0)
gólszerző: Karhan (63.)
Oroszország-Örményország 3-1 (1-1)
gólszerzők: Pavljucsenko (26., 59., 73., a harmadikat 11-esből), illetve Pizzelli (25.)
Macedónia-Írország 0-2 (0-2)
gólszerző: Keane (8., 37.)
A csoport állása: 1. Írország 13 pont/6 mérkőzés (11-6), 2. Oroszország 13/6 (9-4), 3. Szlovákia 13/6 (6-4), 4. Örményország 8/6, 5. Macedónia 4/6, 6. Andorra 0/6

Két összecsapást rendeztek az F-csoportban, ahol szintén nagy a tülekedés az élbolyban. Izrael 2-1-re nyert Lettország otthonában, ezzel Horvátországhoz hasonlóan 13 ponttal rendelkeznek (igaz, a horvátok eggyel kevesebb meccset játszottak).

Görögország hozta a kötelezőt, hazai pályán 3-1-re verték Málta legjobbjait, ezzel visszavették első helyüket a csoportban.

F-csoport
Lettország-Izrael 1-2 (0-2)
gólszerzők: Cauna (61., 11-esből), illetve Benajun (19.), Ben Haim (43., 11-esből)
Görögország-Málta 3-1 (2-0)
gólszerzők: Fetfacidisz (8., 64.), Papadopulosz (26.), illetve Mifsud (54.)
A csoport állása: 1. Görögország 14 pont/6 mérkőzés, 2. Horvátország 13/6 (10-3), 3. Izrael 13/7 (10-7), 4. Grúzua 9/7, 5. Lettország 4/6, 6. Málta 0/6

Folytatódtak a H-csoport küzdelmei is: Dánia gól nélküli első félidő után 2-0-ra nyerni tudott Izlandon, míg Portugália hazai pályán Hélder Postiga 53. percben szerzett találatával szerzett fontos három pontot Norvégia ellen.

Portugália, Dánia és Norvégia is 10 pontot gyűjtött eddig.

H-csoport
Izland-Dánia 0-2 (0-0)
gólszerzők: Schone (60.), Eriksen (75.)
Portugália-Norvégia 1-0 (0-0)
gólszerző: Hélder Postiga (53.)
A csoport állása: 1. Portugália 10 pont/5 mérkőzés (11-7), 2. Dánia 10/5 (7-4), 3. Norvégia 10/5 (6-4), 4. Ciprus 2/4, 5. Izland 1/5