NB I, 27. forduló – edzői értékelések 1.0

Tomiszlav Szivics, a Kecskemét vezetőedzője kikelt a Győr elleni mérkőzést levezénylő Szilasi Szabolcs játékvezetőre.

Mint arról pénteken már írtunk, a Győri ETO a Széktói Stadionban egy tízperces hajrának is köszönhetően dolgozta le kétpontos hátrányát a hazai pályán játszó Kecskemét ellen, 3-3 lett az összecsapás vége. Lefújás után Tomiszlav Szivics nem kertelt a mérkőzést közvetítő Sport TV-nek: „sok sérültünk van, és a csapat is fáradt a sorozatos terhelés miatt, ez most kijött. A kamu tizenegyes a játékvezető szégyene volt. Kíváncsi vagyok, hogy Vágner úr mit mond majd erre…” – mondta a szakember.

Csertői Aurél, a vendég Rába-partiak trénere a kapott gólok miatt bosszankodott: „közönségszórakoztató mérkőzés volt, de három ilyen gólt nem szabad kapni. Az rendben van, hogy hármat lövünk idegenben, de ennyit kapni nem lehet. Azt hozzáteszem, hogy a kilencvenkettedik percben meccslabdát hibáztunk, így iksz lett. Az egy pontra legalább rászolgáltunk, mivel a játékot mi játszottuk.”

Eredmény – Monicomp Liga, 27. forduló
Kecskemét, Széktói Stadion, 2500 néző, Vezette: Szilasi Szabolcs
Kecskemét – Győri ETO 3-3 (1-1)
Kecskemét: Ribánszki – Gyagya, Radanovics, Balogh, Farkas (Koszó, 83.) – Ebala, Csukics – Litsingi (Dosso, a szünetben), Foxi, Vujovics – Tököli (Bertus, 89.) Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Győri ETO: Sztevanovics – Takács, Totadze, Djordevics, Völgyi – Kiss M. (Tokody, 78.), Pilibaitis, Dinjar, Junior (Dudás, 79.) – Koltai, Aleksidze (Ceolin, 57.)Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Vujovics (6.), Tököli (47.), Foxi (77.) illetve Dinjar (35.), Pilibaitis (81. – 11-esből), Dudás (88.)
Sárga lap: Ebala (36.), Radanovics (56.) illetve Kiss M. (71.), Völgyi (72.), Dudás (88.)
Piros lap:

Este a Zalaegerszeg 1-0-ra verte a kiesés ellen menekülő MTK-t, ezzel a zalaiak felléptek a dobogóra. Csank János szerint csapata jól játszott, ugyanakkor a középpályán sok labdát szórt el, amit „nem illik”. Garami József a fővárosiak oldaláról nem bocsátkozna jóslásokba, mint mondta meg kell várni a következő három forduló végkimenetelét és utána dől el a jelenleg kiesőhelyen szerénykedő kék-fehérek sorsa.

Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 1800 néző, Vezette: Fábián Mihály
Zalaegerszeg – MTK 1-0 (0-0)
ZTE: Vlaszák – Kocsárdi, Miljatovic, Bogunovic, Panikvar – Szalai (Horváth A., 73.), Kamber, I. Delic – Balázs (Kovács G., 82.) – Simon (Turkovs, a szünetben), Rajcomar Vezetőedző: Csank János
MTK: Hegedűs L. – Hajdú, Gál, Szekeres A., Sütő, Ladányi – Könyves (Eppel, 80.), Kanta J. (Hrepka, 60.), Pátkai, Pál A. – Tischler Vezetőedző: Garami József.
Gólszerző: Turkovs (57.)
Sárga lap: I. Delic (68.) illetve Gál (4.) , Pál (73.)