Dzsudzsák góljával nyert a PSV

Gyengén játszott az eindhoveni csapat, de a Heracles büntetőből sem tudott betalálni a holland bajnokin.

A holland labdarúgó-bajnokság vasárnapi játéknapján igen nehezen jutottak a három ponthoz az élcsapatok, egyetlen kivétellel. A Twente ugyanis elbotlott a De Graafschap otthonában, és a PSV, valamint az Ajax kihasználta a pontvesztést.

A Heracles ellen Dzsudzsák Balázs szerezte meg a vezetést a 25. percben az Eindhovennek (egy középre adott lasztit vágott az üres kapuba), a hazaiak ráadásul a 45. percben emberhátrányba kerültek Fledderus kiállítása miatt.

A 77. percben 11-eshez jutott a tíz emberrel is jobban játszó Heracles, de Isaksson kivédte a tizenegyest. A meccs végén a leshatárról kiugró Berg duplázta meg az előnyt.

Dzsudzsák Balázs gólja:

A Twente a meccs hajrájában először betalált a De Graafschap kapujába, majd a legeslegvégén Meijer gólja miatt elvesztett két pontot.

Az Ajax szintén idegenben nyert (hátrányból fordított), így a Twente és a PSV 65-65, az Ajax pedig 64 ponttal várja a következő kört.

A Feyenoord hátrányból nyert 6-1-re, Simon Krisztián a 69. percben állt be.