Először nyert idén a Honvéd

Izgalmas találkozón, bombagóllal (is) nyert Supka Attila csapata, a Győr megizzadt a Szolnok ellen a Monicomp Ligában.

Supka Attila a meccsig nyeretlen volt újbóli visszatérése óta, a rossz sorozat a Haladás ellen megszakadt. Mindkét együttes sok sérültet számlált az utóbbi időszakban, de a kiesés réme fenyeget, így a közönség azt várta, egymásnak esnek majd a felek.

Nagyjából így is lett, nem volt unalmas a meccs. Ivan Lovric, a horvát védő volt a meccs egyik hőse, kétszer is mattolta Rózsa kapust. Az első félidőben fejjel, a másodikban lábbal szerzett gólt, mind a két alkalommal egy pontrúgás (szabadrúgás, majd szöglet) után.

Hali Halmosi révén szépített a második félidőben, de erre azonnal válaszolt a fővárosi csapat. Ivancsics látszólag lehetetlen szögből, az oldalvonalhoz közel, körülbelül 25 méterről, szabadrúgásból ragasztott egy bombát a szombathelyi kapuba. A Honvéd idegnyugtató győzelmet aratott, talán elindulnak felfelé.

A másik meccsen ismét bizonyította a Szolnok, hogy már nem ugyanaz a csapat, amelyik ősszel gyakorlatilag mindenkitől kikapott. Ugyan vezetést szerzett a Győr, de a Kecskemétről érkező Némedi egyenlíteni tudott – ez volt negyedik szolnoki gólja.

A hazaiak öt perc múlva ismét jelezték, hogy a győzelem a céljuk, a Szolnok azonban emberhátrányban, a meccs hajrájában egyenlített (2-2). Még mindig nem volt vége az adok-kapoknak, sőt. Még két gól született a 90 perc lejárta után. Előbb Djordjevic, majd nem sokkal később a csereként beállt Dudás lőtt gólt.

Egyáltalán nem volt sima a meccs, az eredmény csalóka.

Eredmények – Monicomp Liga, 22. forduló:

Bozsik Stadion, 1200 néző, vezette: Vad II István

Budapest Honvéd – Haladás 3-1 (1-0)

Bp. Honvéd: Kemenes – Lovric, Debreceni, Botis, Sadjo – Moreira (Nagy, 79.), Hidi, Zelenka, Horváth A. – Ivancsics – Bright (Vólent, 82.). Vezetőedző: Supka Attila
Haladás: Rózsa – Nagy II. G., Lengyel D., Korolovszky, Tóth P. – Irhás, Simon Á., Halmosi, Sluka – Kenesei, Fodrek. Vezetőedző: Aczél Zoltán
Gólszerző: Lovric (39., 69.), Ivancsics (77.), illetve Halmosi (75.)
Sárga lap: Lovric (48.), Sadjo (56.) ill. Simon Á. (34.), Lengyel (42.), Sipos (72.)

Győr, ETO Park, 2000 néző, vezette: Kovács Zoltán

Győri ETO FC – Szolnoki MÁV 4-2 (1-0)

Győr: Stevanovic – Takács, Djordjevic, Stanisic, Völgyi – Kiss, Fehér, Ji-Parana (Ganugrava, 72.), Dinjar – Koltai (Bugerra, 74.), Aleksidze (Dudás, 89.). Vezetőedző: Csertői Aurél
Szolnok: Melnicenko – Szalai, Milicic (Zsolnai, 62.), Máté, Djurovic – Némedi, Fitos (Lengyel, 45.), Búrány, Vukomanovic – Ngalle, Remili (Antal, 75.). Vezetőedző: Simon Antal

Gólszerzők: Dinjar (32.), Ji-Parana (55.), Djordjevic (90.), Dudás (92.), illetve Némedi (50.), Djurovic (88.)
Sárga lap: Fehér (23.), illetve Remili (44.), Milicic (54.), Ngalle (70.), Máté (86.)
Piros lap: Ngalle (82.)