A hajrában mentett pontot a Madrid

Az Atlético Madrid együttese a városi rivális Getafe otthonában ért el 1-1-es döntetlent.

A vezetést már igen korán, a 3. percben megszerezte a Getafe, Manu talált be Miku passza után. Nem kellett sokat várni az első vendég helyzetre, Reyes veszélyeztetett, majd a félidő további részében kiegyenlített játék folyt.

A második felvonásban a Matracosok tűntek aktívabbnak, azonban a helyzetkihasználással ezúttal is sokáig gondja akadt Quique Sanchez Flores együttesének. A hajrában aztán Elias értékesítette Forlán átadását, 1-1 lett a városi rangadó vége.

A Villarreal a Hérculest verte 1-0-ra, a Sárga Tengerealattjáró így egy pontra megközelítette a dobogó legalsó fokán álló Valenciát, igaz a narancsmezesek egy meccsel kevesebbet játszottak.

A Pintér Ádámot a padon felejtő Zaragoza hátrányból felállva 2-1-re verte az Athletic Bilbaót, ezzel elkerült a kiesőzónából, de még mindig nem érezheti biztonságban magát. Másik honfitársunk, Vadócz Krisztián kihagyta csapata mérkőzését, az Osasuna a Deportivo la Corunával ikszelt.