Pakson ért véget a Vidi kupakalandja

A Videoton nem bírt a hazai pályán játszó Pakssal a Ligakupa negyeddöntőjének visszavágóján, a vége 0-0 lett.

A fiatalokkal teletűzdelt Paks kezdett jobban a mérkőzésen, meglepetésre majdnem be is köszönt a hazai gárda a bajnoki kerettel kiálló Videotonnak. A székesfehérváriak nem nagyon találták a fogást ellenfelükön, egészen az első félidő végig kellett várni az első valamirevaló vendég helyzetre, Gosztonyi szabadrúgását védte be majdnem Pokorni.

Fordulás után is a Vidinél volt többet a labda, ez azonban meddő mezőnyfölény volt, a Paks inkább a kontrákra rendezkedett be, állóháborút láthattak a nézők.

A hajrá felé közeledvén aztán Lencse ért hozzá kézzel a labdához a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt azonban Bozsovics védeni tudta, pedig eldönthette volna a továbbjutást a hazai csapat. Mezey György együttesének játékából hiányzott az átütőerő (Alves dönthetett volna a 89. percben, Gévai mentését kell kiemelnünk), így a Paks az idegenben elért 1-1-es döntetlennek és idegenbeli góljának köszönhetően bejutott a Ligakupa elődöntőjébe.

Korábban a Zalaegerszeg, a Debrecen és a Szombathelyi Haladás jutott be a legjobb négybe.