Góleső a Király Kupában

Az Almería hét-, a Sevilla nyolcgólos meccsen nyert a spanyol Király Kupa nyolcaddöntőjében.

Négy mérkőzésre került sor a kora este folyamán (a Real Madrid és a Levante 22 órától meccselnek), a csapatok pedig rendesen termeltek, már ami a gólokat illeti, a Betist leszámítva pedig a hazai együttesek diadalmaskodtak az odavágókon.

Mozgalmas meccsen van túl az Almería és a Mallorca, a hazaiak az első felvonásban kétszer is vezetést szereztek Ulloa révén, előbb azonban De Guzman, majd Casadesus egyenlített.

Fordulás után aztán már kettővel lépett meg az Almería, a vendégektől ugyanakkor csak Webo köszönt be, így a vége 4-3-as hazai siker lett.

A Sevilla korán előnyt szerzett a Málaga ellen, ugyanakkor a 32. percben Negredo gólja már az egyenlítést jelentette, Rondon duplázott a túloldalon, Owusu-Abeyie-nek köszönhetően pedig vendég vezetésről folytatódott a játék a szünet után.

A Sevilla végül feltámadt, Romaric vezette győzelemre övéit, a vége 5-3 lett.

Egy két kiállítást hozó meccsen nyert az Atlético Madrid, míg a betis hazai pályán kapott ki a Getafétól.

Eredmények:
Almería – Mallorca 4-3 (Ulloa 6., 28., 72. ill. Uche 65. ill. De Guzman 22., Casadesus 44., Webo 88.)
Sevilla – Málaga 5-3 (Alfaro 11., Negredo 32., Romaric 66., 80., Capel 82. ill. Rondon 19., 26., Owusu-Abeyie 41.)
Atlético Madrid – Espanyol 1-0 (Simao 33. – 11-esből)
Betis – Getafe 1-2 (Molina 87. – 11-esből ill. Miku 27., Rios 35.)