Kivégezte a Leccét a Juventus

A Koman Vladimirt csereként egy félidőn át foglalkoztató Sampdoria hátrányból felállva nyert a Fiorentina ellen.

A Juventus esélyeshez méltón jobban kezdte a torinói mérkőzést, majd Aquilani bombázta a hálóba Marchisio passzát. Már a félidő második felében jártak a csapatok, amikor az addig is pazarul játszó Milos Kraszicsot buktatták a tizenhatoson belül, a tizenegyest pedig Felipe Melo értékesítette hidegvérrel.

A játékrész hajrájában aztán a szerb szélső Quagliarellát hozta kihagyhatatlan helyzetbe, a támadó pedig ugyan érdekes mozdulattal (a földre feküdt fejelés előtt), de értékesítette a kínálkozó lehetőséget.

A második félidőben is a Juve diktálta a tempót, majd a hajrában a csereként beállt Alessandro Del Piero talált be Kraszics passza után, feltéve az i-re a pontot.

Koman Vladimirt 1-0-ás hátrányban, a szünetben vetette be edzője a Fiorentina elleni meccsen, a Sampdoria pedig a magyar középpályással a soraiban tudta megfordítani az állást, Ziegler és Cassano egy perc különbséggel mattolta Frey kapust.

Eredmények:
Juventus – Lecce 4-0 (Aquilani 13., Felipe Melo 34. – 11-esből, Quagliarella 44., Del Piero 82.)
Sampdoria – Fiorentina 2-1 (Ziegler 81., Cassano 82. ill. Marchionni 6.)
Brescia – Udinese 0-1 (Corradi 80.)
Catania – Napoli 1-1 (Gomez 69. ill. Cavani 39.)
Cesena – Parma 1-1 (Bogdani 17. ill. Zaccardo 28.)
Palermo – Bologna 4-1 (Pastore 17., Ilicsics 24., Pinilla 47., Bacsinovics 83. ill. Di Vaio 66.)