Kaposvár – Újpest 0-1

Győzni tudott az Újpest Kaposváron, az utolsó tíz percet emberhátrányban fociztak a lilák.

A fővárosi csapat lényegében egyetlen helyzetet sem dolgozott ki a Soproni Liga 2. fordulójának nyitómeccsén, míg a hazaiak sorra ziccereket alakítottak ki, legalább ötöt elpuskáztak.

Az első félidő nem hozott gólt, a második rögtön az elején öngóllal indult. Simek beadását Grúz továbbította saját kapujába. A 70. percben második sárga lapja miatt kiállították Tisza Tibort, így onnantól hátrányban fociztak az újpestiek.

A Kaposvár folyamatosan nyomott, de nem tudta beverekedni az egyenlítő találatot. A hazaiak az első fordulóban ötöt rúgtak Zalaegerszegen, de odahaza nem tudtak betalálni. Az Újpest a Győr elleni 0-0 után egy öngóllal nyert, így 4 pontjával vezeti a tabellát.

A képen az egykori kaposvári Balajcza, aki az Újpest kapuját őrizte, magabiztosan.