Montpellier – Győri ETO FC 0-1 (11-esekkel: 3-4)

Montpellier, Stade de la Mosson, 10 000 néző

A Győr olyan bravúrt hajtott végre, amelyet nagyon régen produkált magyar csapat az európai kupasorozatokban. Azok után, hogy idehaza 1-0-s vereséget szenvedett, kevesen gondolták, hogy idegenben, Franciaországban sikerül megfordítani az állást.

Mégis így történt, mert a Győr azt a játékot játszotta, amit tud. Kiválóan védekezett, még akkor is, amikor az első félidő 44 percében kiállították Sztanisicsot.

Pintér Attila jól cserélt, Fehér és Copa megtartotta a labdát, amikor kellett, Stevanovic pedig parádésan védett.

Magyar csapat 26 éve nem nyert francia földön nemzetközi mérkőzést, most ez sikerült. A Győr várhatja a pénteki sorsolást, ahol a Debrecen mellett lesz érdekelt az Európa Ligában. Még egy meccset kell megnyerni a csoportkör eléréséhez.

A Nyitra, az Atyrau és a Montpellier után jöhet a következő feladat!

Montpellier – Győri ETO FC 0-1 (0-1) – 11-esekkel: 3-4
gólszerző: Babic (41. perc)

Vége a mérkőzésnek, továbbjutott a Győr!

Tokody Tibi: BELŐTTE A GYŐRT A KÖVETKEZŐ KÖRBE!!!!!!!!!!!!! 3-4!!!

Armand jött: belövi – 3-3!

Fehér Zoli a következő: nagyon magabiztosan – 2-3!

Giroud, az első meccs gólszerzője: belőtte! 2-2!

Pilibaitis ment oda: bevágta!!!! 1-2!!

Estrada, a chilei válogatott: Stevanovic megfogja, majd kapufa: 1-1!!

Alekszidze: ő is kihagyja – 1-1!

Camara állt oda: kihagyja!!!!!!!!! Stevanovic megfogja: 1-1!

Babic a következő: megoldja – 1-1!

Spahic az első lövő: éppen, de belőtte – 1-0!

PIROS LAP 120+5’
Pitau, Montpellier
A kispadról állították ki.

Jourdren és Stevanovic párharca következik. A francia bizonytalan volt, Stevanovic viszont sok bravúrt végrehajtott, igaz, több dolga is volt.

124. PERC: Vége a meccsnek, jöhetnek a 11-esek! Óriási bravúr, de lesz a továbbjutás?

Ápolás 122’
Djordjevic, Montpellier
A fejét kötötték be.
VÉDÉS 122’
Stevanovic, Győr
Estrada lövését védte.

121. PERC: Alekszidze még megindult, és kapura lőtt, a kapus védett.

120. PERC: Két perc lesz a hosszabbítás.

Stevanovic paskolt ki egy lasztit.

110. PERC: Tovább tart a Győr remek védőmunkája. Tíz perc van hátra a mérkőzésből.

Már csak 15 perc a meccsből.

106. PERC: Vége a hosszabbítás első félidejének. Bravó, ETO!

SZÖGLET 105+1’
Montpellier
Kirúgás a vége.

105. PERC: 1 perc a hosszabbítás.

SZÖGLET 102’
Montpellier
Fehér mentett az utolsó pillanatban.
VÉDÉS 100’
Ismét egy távoli lövést védett.

99. PERC: Nyugodtan nevezhetjük hősies védekezésnek azt, amit a Győr bemutat 9 mezőnyjátékossal.

SZABADRÚGÁS 97’
Montpellier
Cetkovic volt szabálytalan 24 méterre.

93. PERC: Spahic lőtte fölé. A bosnyák válogatottat Arsene Wenger is kinézte magának, de Girard edző nem engedné a londoniakhoz.

VÉDÉS 91’
Giroud váratlan fejesét védte.
KÖZÉPKEZDÉS 91’
Montpellier
No, most mi lesz? Jöhet az első 15 perc.

95. PERC: Vége a rendes játékidőnek, a Győr hatalmas bravúrt végrehajtva győzött 1-0-ra, de mivel az első meccsen a franciák tették meg ezt, következik a hosszabbítás!

SZÖGLET 94’
Montpellier
Nem lett belőle veszély.
SÁRGA LAP 93’
Alekszidze, Győr
Hátulról buktatott.

91. PERC: Giroud lőtte 3 méterrel mellé.

90. PERC: 4 percet hosszabbít a finn játékvezető.

90. PERC: Estrada lőtte befelé a szabadot, sikerült tisztázni.

SÁRGA LAP 89’
Babic, Győr
Akasztotta Ait Fanát.
VÉDÉS 88’
Stavanovic, Győr
Estrada lövése megint a kezében maradt.

88. PERC: A sorfalról lepattant a labda, majd Kamara lőtt a jobb oldalról: a földre pattant a játékszer, majd a kapu fölé.

SZABADRÚGÁS 87’
Montpellier
25 méterre szabálytalankodott Djordjevic.

83. PERC: Hordágyon viszik le Szabót, jelenleg 8 mezőnyjátékos játszik a Győrben a pályán.

Ápolás 83’
Szabó Ottó, Győr
Rosszul lépett, kifordult a bokája.
LES 80’
Kamara, Montpellier
Estrada passzolt neki, de nem volt lesen.
CSERE 78’
Győr
Cetkovic jött be Koltai helyett.

77. PERC: Ait Fana lőtt fölé.

76. PERC: Kamara 8 centiméterrel tévesztett kaput, egy kényszerítő után lőtt alig mellé. Mázli!

SÁRGA LAP 75’
Collin, Montpellier
Koltait ütötte meg.

72. PERC: Le a kalappal a Győr előtt, remekül védekeznek!

69. PERC: Alekszidze lőtt kapura középről, Jourdren védett biztosan.

CSERE 66’
Győr
Copa érkezett Ceolin helyére.

65. PERC: Most kicsit enyhültek a francia rohamok, de a győriek sem tudnak kibontakozni.

VÉDÉS 62’
Estrada lőtte el váratlanul, szögletre mentett.

61. PERC: A Győr a hétvégén a Siófok csapatát fogadja.

VÉDÉS 60’
Giroud lövését védte bravúrral.
SZÖGLET 59’
Győr
Koltai indult meg, felszabadítottak.

55. PERC: Hatalmas francia helyzetek maradtak ki, az első alkalommal keresztbe elszállt a labda a kapu előtt, tíz másodperccel később egy rossz felszabadítás után pattant a francia játékosra a labda, onnan pedig alig a kapu mellé.

53. PERC: Természetesen az emberelőnyben játszó franciák többet birtokolják a labdát, folyamatosan támadnak.

VÉDÉS 51’
Sztevanovics
Egy távoli lövést fogott.

48. PERC: Egy győri kontra után Pilibaitis lőtt, de mellé-fölészállt.

47. PERC: A francia bajnokság a hétvégén kezdődik, a magyar viszont már tart. Az ETO az első meccsen 0-0-s döntetlent ért el Újpesten.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
Győr
Mindent bele!

45+3. PERC: Vége az első félidőnek! Ilyen nincs! Nem elég, hogy 3 percet hosszabbított a játékvezető, még egy buta hiba után 10 emberrel várhatja a második félidőt a hátrányát ledolgozó ETO. Sztanisics valóban lerántotta Ati Fanát, szerencsére a 16-oson kívül. Embert próbáló feladat lesz a második félidő.

SZABADRÚGÁS 45+1’
Montpellier
A 16-os vonaláról jött, a sorfalba lőtte.
PIROS LAP 45’
Sztanisics, Győr
Lerántotta Ait Fanát.

44. PERC: Micsoda helyzet!!!! A szöglet után a franciák rossz helyre fejelték a labdát, Djordjevic azonban nem találta el azt.

SZÖGLET 44’
Győr
Koltai harcolta ki.

41. PERC: ITT A GÓL! Collin szabálytalankodása után Szabó Ottó adta középre a labdát, pontosabban egészen a kapu jobb oldala felé. Ott Pilibaitis fejelte vissza a kapu elé, egészen a gólvonalhoz. Ott érkezett Babic, aki közelről a kapuba fejelte a lasztit! Vezet a Győr, és jelenleg hosszabbításra áll! 0-1!

A fején szakadt fel a bőre.

35. PERC: Alekszidze fordult rá, de a lövés nagyon elkerülte a jobb kapufát. Igaz, próbálkozik, merészkedik előre a győri csapat.

34. PERC: Tokody hatalmas helyzetet hagyott ki: a beívelést még kifejelték, de Pilibaitis balról ismét be tudta adni a labdát a 16-oson belülre. A védők és a kapus is luftot rúgott/fogott, a labda Tokody elé került, aki nagy erővel mellébombázta a labdát.

SZABADRÚGÁS 33’
Győr
Koltait buktatták 40 méterre a kaputól.

30. PERC: Nem lesz gólzápor, legalábbis eddig úgy tűnik. A Győr, ha kibírja a meccs hajrájáig kapott gól nélkül, akár izgalmasak is lehetnek az utolsó percek.

Ápolás 28’
Ráestek a jobb bokájára.
SZÖGLET 27’
Montpellier
Djordjevic rúgta ki – feleslegesen…

22. PERC: A Montpellier együttesében szerepelt korábban Laurent Blanc, Eric Cantona, Roger Milla, a horvát Asanovic, de Kiss László, Törőcsik András és Zombori Sándor is.

20. PERC: Olykor egészen szépen hozza ki a labdát a Győr, igaz, néha bosszantóak a labdaeladások is.

17. PERC: Szabó Ottó végezte el a kornert, a hosszúra lőtte Alekszidzének, de a grúz nem érte el úgy a labdát, hogy középre vagy a kapura felejhesse. Kirúgás…

Collin 30 méterről lőtte rá.

13. PERC: A Győr a múlt héten vesztette el végleg az észt válogatott Tarmo Kinket, aki az angol Middlesbrough csapatához igazolt. A hétvégén már be is veheti Fülöp Márton kapuját…

11. PERC: Veszélyesek a franciák megindulásai, de a Győr állja a sarat, és megpróbál támadásokat felépíteni. Jó is lenne, mert az első meccsen egyetlen lövés sem találta el a francia kaput.

10. PERC: A franciák az 5. helyen végeztek a bajnokságban, de csak három ponttal maradtak el a Bajnokok Ligája szerepléstől holott újoncok voltak.

SZÖGLET 9’
Montpellier
Veszélytelen volt a kis szöglet.

8. PERC: Ceolin kapott remek labdát a jobb oldalon, de nem tudta lekezelni, pedig, ha megtette volna, ziccer alakult volna ki.

Azért még rálőtte.

4. PERC: A lelátón ott ül Michel Platini, az UEFA elnöke is.

2. PERC: Máris egy francia lövés, Ait Fana szúrta mellé.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Montpellier
Hajrá ETO!

Kezdőcsapatok:

Montpellier: Jourdren – Stambouli, Yanga-M’biwa, Spahic, Collin – Szaihi, Marveaux, Estrada – Ait Fana, Giroud, Hasan Kabze.

Győr: Sztevanovics – Babic, Djordjevics, Sztanisics, Szabó O. – Pilibaitis – Ceolin, Nicorec, Tokody, Koltai – Alekszidze.

A stabil védekezésre szinte mindig képes Győr az első mérkőzésen a játéknak ezen elemében ismét bizonyított, ám a támadójáték olyan halvány volt, hogy nagy bravúrra lenne szükség az esetleges továbbjutáshoz.

Már csak azért is, mert a franciák találtak egy gólt, méghozzá egy bődületes lövéssel. Giroud alighanem élete végéig emlegetni fogja a 32. percben szerzett győztes gólt.

Az első félidőben ezzel együtt a magyar csapat nem kapott meg egy 11-est, ami nyilván más megvilágításba helyezte volna a találkozó második félidejét.

A visszavágón mindenképpen gólt kell szereznie a Győrnek, ha a továbbjutásról akarunk beszélni.

A játékvezető a 32 éves finn Mattias Gestranius.