Amauri duplájával nyert a Juve, előnyben a Pool

Gulácsi Péter a kispadról nézte végig, ahogy a Liverpool 2-0-ra nyer a Rabotnicki elleni Európa Liga-mérkőzésen.

A Juventus már a harmadik percben megszerezte a vezetést, Amauri lövése kötött ki a hálóban. Az első félidőben szinte végig a torinóiak támadtak, tovább azonban nem tudta növelni előnyét az Öreg Hölgy.

Fordulás után is az olaszok szája íze szerint alakultak a dolgok, majd a barzil születésű olasz támadó fejjel talált be a Shamrock Roversnek, így a Zebrák idegenben szerzett 2-0-s győzelemről várják a folytatást.

A tartalékos Liverpool is 2-0-ra nyert a macedón Rabotnicki otthonában, a gólokat N’Gog szerezte, Roy Hodgson, a Vörösök új trénere a kispadra jelölte Gulácsi Pétert, az angol klub fiatal magyar kapusát.

A portugál Maritimo 8-2-re ütötte ki a Bangor együttesét. A szebb napokat is megélt észak-ír együttes bő egy félidőt emberhátrányban játszott.

Eredmények, EL-selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés:
Győri ETO – Montpellier 0-1 (Giroud 32.)
Inter Turku – Genk 1-5 (Grot 53. ill. de Bruyne 17., Ogunjimi 44., Barda 61., Vossen 76., 85.)
Sibir Novosibirsk – Apollon Limassol 1-0 (Medvedev 74.)
Spartak Zlatibor Voda – Dnipro 2-1 (Torbica 15., 90. – mindkettőt 11-esből ill. Kravchenko 23.)
Dnepr Mogilev – Baník Ostrava 1-0 (Zenkovich 63.)
Beroe Stara Zagora – Rapid Wien 1-1 (Zlatinov 84. ill. Hofmann 45. – 11-esből)
My-Pa 47 – Temesvár 1-2 (Ricketts 50. ill. Tames 34., Axente 74.)
Ruch Chorzów – Austria Wien 1-3 (Pulkowski 4. ill. Linz 7., Hlinka 43., Jun 73.)
Karpaty Lviv – Zestafoni 1-0 (Hudobyak 7.)
Elfsborg – Teteks 5-0 (Ishizaki 29., A. Svensson 50., Avdic 57., Nordmark 66., Keene 77.)
Molde – Stuttgart 2-3 (Mostrom 56., Hoseth 76. ill. Rudy 27., Kuzmanovic 74., Harnik 82.)
Utrecht – Luzern 1-0 (Mertens 35.)
Randers – Lausanne 2-3 (Fischer 7., Movsisyan 82. ill. Steuble 39., Silvio 64. – 11-esből, 86.)
Aalesund – Motherwell 1-1 (Mathisen 90. – 11-esből ill. Murphy 46.)
APOEL Nicosia – Jablonec 1-0 (Solari 55.)
Odense – Zrinjski Mostar 5-3 (Gislason 16., Absalonsen 22., Utaka 32., 59., Andreasen 36. ill. Zadro 14., 71., Zizovic 66. – 11-esből)
Kalmar – Levszki Szófia 1-1 (Dauda 82. ill. Joaozinho 27.)
Maccabi Haifa – Dinamo Minsk 1-0 (Dvalishvili 29.)
Wisla Kraków – Quarabag 0-1 (Nadyrov 69.)
Cercle Bruges – Anorthoszisz 1-0 (Foley 68.)
Dinamo Bukarest – Hajduk Split 3-1 (Cristea 5. – 11-esből, Garat 40., Koné 69. ill. Tomasov 64.)
Galatasaray – OFK Beograd 2-2 (Arda Turan 27., 76. ill. Krstic 80., Injac 87.)
Nordsjaelland – Sporting 0-1 (Vukcevic 24.)
Maribor – Hibernian 3-0 (Ilicic 31., 62., Tavares 60.)
Crvena Zvezda – Slovan Bratislava 1-2 (Trifunovic 63. ill. Ivana 42., Saláta 68.)
Viktoria Plzen – Besiktas 1-1 (Limbersky 28. ill. Delgado 45. – 11-esből)
Olympiakosz – Maccabi Tel-Aviv 2-1 (Zairi 67., Rommedahl 73. ill. Medunjanin 18. – 11-esből)
Sturm Graz – Dinamo Tbilisi 2-0 (Feldhofer 48., Kienast 59.)
Marítimo – Bangor City 8-2 (Tcho 33., 79., Danilo 39., 75., Diawara 51., 77., Kanu 80., Fidelis 90. ill. Ward 73., Jebb 90.)
Shamrock Rovers – Juventus 0-2 (Amauri 3., 75.)
AZ Alkmaar – Göteborg 2-0 (Klavan 52., Gudmundsson 55.)
Jagiellonia Bialystok – Aris Saloniki 1-2 (Grzyb 23. ill. Calvo 4. – 11-esből, 7.)
Rabotnicki Kometal – Liverpool 0-2 (Ngog 17., 59.)
Buducnost Podgorica – Bröndby 1-2 (Beciraj 90. ill. Adamovic 73. – öngól, Lindemann Jensen 86.)