Svájc – Honduras 0-0

Bloemfontein, Free State Stadion.

Összefoglaló: A játékosok nem kényeztettek el minket: az első félidőre főleg a küzdelem volt a jellemező, a sok butaság miatt pedig igazán nagy helyzet nem alakulhatott ki. Mivel idő közben Spanyolország 2-0-ra elhúzott Chile ellen arra számíthattunk, hogy Svájc a második felvonásban felszántja majd a pályát.

Végül nem tette, a percek csigalassúsággal teltek el, ráadásul Honduras két ízben is megszerezhette volna a vezetést: előbb Benaglio kapus minden tudására szükség volt, hogy védeni tudja Palacios közeli lövését, majd Alvarez találatát érvénytelenítette a játékvezető les címén – érzésünk szerint tévesen.

A 0-0-ás döntetlennek köszönhetően Honduras mellett a spanyolverő Svájc is búcsúzik a torna további küzdelmeitől.

Eredmény:

A csoport végeredménye:
1. Spanyolország 6 pont (5-2)
2. Chile 6 pont (3-2)
3. Svájc 4 pont (1-1)
4. Honduras 1 pont (0-3)

95. PERC: Vége a mérkőzésnek, a 0-0-ás döntetlennek köszönhetően ez a két csapat búcsút int a világbajnokságnak.

94. PERC: Így a sokadik visszajátszást figyelve egy szabályos gólt vettek el les címén Hondurastól a 85. percben.

93. PERC: Egy újabb helyzet, Yakin csúsztatott kapura, de Valladares magabiztosan fogta a labdát.

SZÖGLET 91’
Martinez, Honduras
Többeknek is volt rá esélye, de senki sem ért bele a kapu előtt.

90. PERC: 4 perc a ráadás.

Svájc
Kivételesen az európaiak maradtak lesen.
LES 85’
Honduras
Mintha nem ismernék a lesszabályt…
SZÖGLET 82’
Barnetta, Svájc
Egy újabb szöglet, ami csak a statisztikán látszik meg.

82. PERC: Nem, nem és nem. Eddig egyszerűen képtelenek kihasználni a játékosok az előttük adódó lehetőségeket, Honduras az előbb három támadóval nem tudott kifogni két védő eszén.

80. PERC: Barnetta tette le a labdát Lichsteinernek, a bekk azonban senkitől sem zavartatva lőtt fölé.

CSERE 78’
Csere itt is ott is.
Welcome J. Palaciost, Shaqiri Huggelt váltja.
LES 78’
Honduras
Alvarez futott ismét lesre.
SZÖGLET 76’
Egy újabb gyenge sarokrúgás.

76. PERC: J. Palacios lőhetett, azonban Ziegler ért vissza és belépett a labda elé. Egy újabb elszórakozott helyzet.

72. PERC: Most a svájciak szórakoztak el egy nagy helyzetet, a frissen beálló Frei kapott egy legurított passzt azonban csúnyán fölédurrantott.

71. PERC: Végre egy helyzet! Alvarez került lövőhelyzetbe a tizenhatoson belül, azonban Benaglio szögletre tudta menteni a közeli lövést. A sarokrúgásból semmi sem lett.

Ziegler, Svájc
Yakint lehet visszahúzták benn, a védők pedig tisztáztak.
Egy ütemtelen becsúszásba sérült bele.

53. PERC: Alvarez tekerte középre a labdát, Suazo csúsztatott a labdába azonban az így sem ment annyival beljebb, hogy beakadjon a kapuba, a túloldalon pedig lekésett a becsúszva érkező társ – ez volt eddig a meccs legnagyobb helyzete!

Ápolás 50’
Grichting, Svájc
W. Palaciosszal fejelt össze.

48. PERC: Közben szépített Chile!

47. PERC: Yakin biztosan nem így tervezte a bemutatkozását ezen a meccsen, első lövése olyannyira elkerülte a kaput, hogy majdnem bedobás lett belőle.

CSERE 46’
Svájc
Fernandes helyett hakan Yakin a pályán.
KÖZÉPKEZDÉS 46’
Honduras
Megy a második játékrész.

Félidő: Lassan lendültek bele a csapatok a játékba és talán még mostanra sem sikerült teljesen, ugyanis rengeteg hiba jellemezte az első felvonást. Épp emiatt a kapuk nem nagyon forogtak veszélyben, több les, felesleges szabálytalanság és rossz passz szabott gátat a gólhelyzetek és a folyamatos játék kialakulásának.

A spanyol meccs állása miatt Svájcnak már egy egygólos győzelem is továbbjutást érhet, kérdés Ottmar Hitzfeld mennyire tudja felpörgetni övéit a szünetben a másik pályán történtek tudatában.

46. PERC: Vége az első félidőnek, küzdelmet igen, szép játékot és akciókat nem látahttunk, jelenleg ez a két csapat a kieső a H csoportból.

45. PERC: Még egy perc van hátra az első félidőből, ennyit hosszabbít a spori.

45. PERC: Nkufo fejét keresték egy szabadrúgásnál, a támadó azonban közelről mellé bólintott.

43. PERC: Derdiyok tekerte be a labdát középre, Nkufo azonban nem tudta azt a kapu irányába fejelni.

SZÖGLET 42’
Jobbról ívelt középre.

37. PERC: Iniesta is betalált!

SZABADRÚGÁS 35’
Bernardez, Honduras
Egy szurkoló örülhet egy könnyen szerzett Jabulaninak.
SÁRGA LAP 34’
Fernandes, Svájc
W. Palaciost rántotta le.

33. PERC: Rengeteg a hiba a meccsen, pontatlan passzok, rossz döntések, elkésett belépők. Fek kell javulniuk a csapatoknak, ha három pontot akarnak szerezni.

SZÖGLET 28’
Kicsúsztatta az egyik védő.

25. PERC: Villa lőtt közben hatalmas gólt!

22. PERC: Barnetta lőtt 25 méterről, de nem sikerült túljárnia Valladares eszén, hárított a kapus.

LES 18’
J. Palacios, Honduras
Eléggé védője mögött ragadt.

17. PERC: Barnetta jobboldali beadása találta meg Derdyokot, a támadó fejese azonban a gyepszőnyegről mellé vágódott.

14. PERC: Egy szép akció végén Suazót futtatták, de Benaglio remek ütemben mozdult ki a kapujából és begyűjtötte a labdát.

11. PERC: Na végre, felszökött a vérnyomásunk! Inler alakított ki magának lövőhelyzetet és a albda ugyan a kapufa külső felénél hagyta el a játékteret, de nem sokon múlt, hogy beakadjon!

8. PERC: Eddig Honduras tűnik aktívabbnak, de említésre méltó helyzet még nem alakult ki.

SÁRGA LAP 4’
Thomas, Honduras
Inlert rúgta fel.

1. PERC: Svájc piros felsőben és fehér nadrágban, Honduras tiszta kékben játszik.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Svájc
Megy a meccs.

A csapatok a pályán, hamarosan kezdődik a meccs, de előbb a himnuszok következnek.

Kezdőcsapatok:

Svájc: Benaglio – Ziegler, Grichting, von Bergen, Lichsteiner – Fernandes, Inler, Huggel, Barnetta – Derdiyok, Nkufo
Szövetségi kapitány: Ottmar Hitzfeld

Honduras: Valladares – Figueroa, Bernardez, Chavez, Sabillon – Nunez, Thomas, W. Palacios, Alvarez – Suazo, J.N. Palacios
Szövetségi kapitány: Reinaldo Rueda

A csoport állása két kör után:
1. Chile 6 pont (2-0)
2. Spanyolország 3 pont (2-1)
3. Svájc 3 pont (1-1)
4. Honduras 0 pont (0-3)

Már itt tart a világbajnokság, a H jelű kvartett utolsó két mérkőzése után véget is érnek a csoportmeccsek és kialakul a nyolcaddöntő mezőnye. Ebből a négyesből erre mindegyik együttesnek megvan az esélye, még az eddig nulla pontot begyűjtő Hondurasnak is.

Ottmar Hitzfeld legénysége, a svájci válogatott óriási meglepetéssel nyitott az első körben ugyanis 1-0-ra legyőzték Spanyolország együttesét. A második körben már nem jött ki a lépés, Chile ellen túlzottan korán, már a 31. percben kiszórta Behramit al-Ghamdi játékvezető, ezt pedig a lefújás előtt nem sokkal Mark Gonzalez ki is használta, így a Natinak pontot, pontokat kell szereznie, ha tovább akar jutni. Hitzfeld eltiltott játékosán kívül nem számíthat a megsérülő Senderosra.

Honduras esetében egyszerű a képlet: miután a közép-amerikai csapat az első fordulóban 1-0-ra kikapott Chilétől majd a második körben 2-0-ra vérzett el a spanyolok ellen – több is lehetett volna a vége -, így számára egy legalább kétgólos győzelem kell a továbblépéshez, illetve hogy a dél-amerikai csapat legyőzze a spanyolokat, de ott sem mindegy milyen arányban – azaz erre van a legkisebb esély, de még van.

Az összecsapásra a bloemfonteini Free State Stadionban kerül sor, a mérkőzés játékvezetője az argentin Héctor Baldassi lesz, aki a vébén már a Ghána – Szerbia meccsen is fújta a sípot, akkor az afrikaiak egy büntetővel 1-0-ra nyerni tudtak.