Kamerun – Hollandia 1-2

Fokváros, Green Point, 63 000 néző

Összefoglaló:

Hollandia annak ellenére hozta ezt a mérkőzést is, hogy nem sok mindent adott ki magából. Egy valamit mégis: bemutatkozott Arjen Robben, aki igazolta klasszisát. Akkor törte meg Kamerunt a jelenléte, amikor felsejlett az afrikai csapatnak a bravúros eredmény megszerzése.

Van Persie bravúros gólja után Eto’o 11-esből egyenlített, Huntelaar pedig bepasszolta Robben kapufáról kipattanó labdáját.

ÍME A MINDENT ELDÖNTŐ TALÁLAT:

A csoport másik mérkőzésén Japán 3-1-re legyőzte Dániát, ezzel továbbjutott.

Az E-csoport végeredménye:

1. Hollandia 9 pont (5-1)
2. Japán 6 pont (4-2)

3. Dánia 3 pont (3-6)
4. Kamerun 0 pont (2-5)

A következő kör párosítása: Hollandia-Szlovákia, Japán-Paraguay

90+2. PERC: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, HOLLANDIA ISMÉT GYŐZÖTT!

90. PERC: Kettő perc lesz a hosszabbítás a mérkőzésen!

89. PERC: Japán 3-1-re vezet a másik találkozón, és alighanem Hollandia mellett továbbjut!

ETO’O BÜNTETŐJE:

84. PERC: Robben beállt és bemutatta azt, amit tud. Egy kiugratás után meghúzta a jobb oldalon, majd elkezdett befelé, középre húzni, vitte magával a védőt, akit persze lehagyott., Amikor középre ért, ellőtte a labdát ballal, ahogy ebben a szezonban oly sokszor. A labda a kapufán csattant, de a kipattanóra érkezett Huntelaar, ismét Hollandia vezet.

GÓÓÓL 84’
Huntelaar, Hollandia
Robben kapufája után lőtte az üres kapuba.

83. PERC: Dánia szépített, 1-2-re áll Japánnal szemben.

SZÖGLET 82’
Hollandia
Sneijder lőtte befelé, nem volt veszélyes.
SÁRGA LAP 82’
Mbia, Kamerun
Kezezésért.

81. PERC: Kamerun 14, Hollandia 11 alkalommal próbálkozott lövéssel.

SZÖGLET 80’
Kamerun
Geremi adott be, szabdrúgás kifelé…

79. PERC: Song már 1994-ben is ott volt a világbajnokságon, akkor 17 éves volt!! Kamerun akkor robbant be a világ futballjának élvonalába.

78. PERC: Egyre jobb Kamerun, sokkal veszélyesebben játszanak, mint Hollandia, legalábbis az utolsó percekben.

LES 78’
Kamerun, Eto’o
Valóban lesen állt.
SZABADRÚGÁS 76’
Kamerun
Van Bommel 36 méterre a kaputól buktatott.

74. PERC: Szintén sokat várt a beállásra Rigobert Song, a nagy öreg is, akit sokáig nélkülözött Le Guen kapitány, még a kapitányi karszalagtól is megfosztotta.

CSERE 73’
Kamerun
Rigobert Song jött Nkoulou helyére.

72. PERC: Nagy ováció fogadja Robbent, aki a magyar válogatott ellen sérült meg a vébé előtt, úgy tűnik, újra egészséges.

Aboubakart vágta fel.

66. PERC: Geremi szabadrúgása után valóban Van der Vaart kezéről pattant le a labda, így jogos volt a büntető. Van der Vaart nem is vitatkozott. Eto’o lassan futott neki a labdának, de könyörtelenül bevágta, igaz, Stekelenburg érezte a sarkot – a jobb sarkot.

Kamerun
Geremi készülhetett 23 méterre a kaputól.
Bong helyett Aboubakar érkezett.

55. PERC: Hollandia nem vitás, uralja a meccset, Kamerun egyszerűen nem tud kibontakozni. Robben melegít…

SZABADRÚGÁS 54’
Sneijder, Hollandia
42-ről, Souleymanou védett!

VAN PERSIE GÓLJA:

49. PERC: Eto’o rálépett a labdára, passzolhatott volna. Talán majd az Interben jobban megy a következő szezonban.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
Hollandia
Elindult a második félidő.

Helyzetjelentés: Ez a találkozó cseppet sem olyan lassan csordogáló baráti találka, mint a paraguayi és új-zélandi fiúk délutáni meetingje, itt bizony keményen küzdenek a srácok. Az elején egy kicsit meg is ijedtünk, mi független szurkolók, olyan kemény belépőket láthattunk. Eddig nem sérült meg senki, de a németek példája, ahol Schweinsteiger és Özil is kidőlt a tegnap találkozó után, figyelmeztető lehet.

Eto’o nem találja a helyét, néha kicsit dühből játszik, és ez elmondható a többiekről is. Hollandia kivárásra játszik, de a támadásvezetésben Sneijder és Van Persie egy-egy villanásával váratlan dolgokat is meghúznak, ez pedig döntő lehet egy ilyen tét nélküli meccsen. Egyelőre a hollandok kapott gól nélkül hozzák a csoportköröket.

ETO’O ÉS HEITINGA PÁRHARCA:

45+1. PERC: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

VÉDÉS 45’
Eto’o elől mentett az utolsó pillanatban.

44. PERC: A holland védőket egyedül Bong tudja megzavarni, már másodjára teszi meg, teljesen valószínűtlen helyzetekben piszkál bele a labdába a védők lábai között. Stekelenburgnak résen kellett lennie.

38. PERC: Hollandia nagyon szép gót lőtt. Boulachrouz zárkózott fel a támadás során, Kuyttel játszott össze, ő Van Persienek passzolt, ezt még egyszer eljátszották, de akkor már Van Persie kilépett a védők mögül és éles szögből, de nagyon pontosan célzott. A labda kikötött a kapuban. 0-1!

SZÖGLET 38’
Kamerun
Bong lőtt, levágódott.
GÓÓÓL 36’
Van Persie, Hollandia
Boulachruz passzát vágta be,

32. PERC: Kuyt kapott nagyszerű passzt Boulahruztól, kilépett a védők mögül, de 14 méterről leadott lövése elkerülte a kaput. Hatalmas helyzet volt.

31. PERC: Geremi adta be a labdát a jobb oldalról, Makoun alig maradt le a labdáról, Stekelenburg viszont mindenképpen mellényúlt – nem lett belőle baj a hollandok számára.

IDŐKÖZBEN JAPÁN MÁSODIK SZABADRÚGÁSGÓLJÁT SZEREZTE, EZZEL 2-0-RA VEZET DÁNIA ELLEN!

24 méterre a kaputól.

24. PERC: Sneijder lépett ki a védők közül, de lövése elakadt Souleymanouban.

23. PERC: Paul Le Guen alighanem távozik a világbajnokság végén, különösen azért, mert a csapat egyik-másik játékosa, főleg Eto’o élesen kritizálta munkáját. Felmerült annak lehetősége, hogy Le Guen veszi át az ausztrál válogatott irányítását. Nem mintha ők rá lennének szorulva, Verbeek jó csapatot faragott a Socceroosból.

21. PERC: A Japán – Dánia találkozót itt követheti figyelemmel!

VÉDÉS 19’
Van Persie lövését védte.

19. PERC: Honda góljával vezet Japán a másik mérkőzésen!

Heitinga szabadított fel.

13. PERC: Hollandia Argentína után a második olyan együttes lehet, amely mindhérom csoportmeccsét megnyeri. Négy évvel ezelőtt Németország, Brazília, Spanyolország és Portugália tette meg ugyanezt.

SZÖGLET 11’
Kamerun
Makoun föléfejelt, szép volt.

8. PERC: Ehhez képest Heitinga rúgta le Eto’o-t, fájhatott neki.

7. PERC: Kamerun eddig nagyon odateszi magát, kemények a legények, ennek a hollandok ihatják meg a levét egy esetleges határozottabb belépő esetén.

5. PERC: Stekelenburgnak kellett védenie egy 20 méteres löketet, de előtte van Persie esett el gyanús körülmények között a 16-oson kívül a másik oldalon. Geremi lenyakalta a földre, de néma maradt a síp.

3. PERC: A kameruni csapatban a mérkőzés előtt közvetlenül történt változás a középpályán: Song helyett Chedjou a pályán!

2. PERC: Kamerun az utolsó 9 mérkőzésén nem tudott nyerni.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Kamerun
Elkezdődött a meccs, a becsület a tét!

Kezdőcsapatok:

Kamerun: Souleymanou – Assou Ekotto, Nkoulou, Geremi, Bong, Mbia – Chedjou, Nguemo, Makoun, Choupo-Moting – Eto’o. Szövetségi kapitány: Paul Le Geun

Hollandia: Stekelenburg – Heitinga, Mathijsen, Van Bronckhorst, Boulahrouz – Van Bommel, De Jong, Sneijder, Van der Vaart – Van Persie, Kuyt. Szövetségi kapitány: Bert Van Marwijk

Tét nélküli találkozóra gyűlnek össze a felek a fokvárosi Green Point Stadionba. Hollandia már csoportgyőztes, sőt, már tudja az ellenfelét is. Szlovákia lesz az, miután 3-2-re legyőzte Olaszországot. A F-csoport másik továbbjutója Paraguay, így ők a Dánia-Japán meccs győztesével találkoznak majd.

Hollandia félgőzzel, magabiztosan jutott tovább, Kamerun ugyanakkor csalódást okozott, holott sokak szerint a legszebb focit játssza az afrikai csapatok közül. A Dánia elleni találkozón Eto’o még vezetést szerzett, de Bendtner, majd Romedahl góljával fordított az ellen, ez pedig a Szelídíthetetlen Oroszlánok kiesését eredményezte. Zsáknyi helyzetet hagytak ki az afrikaiak, így maguknak köszönhetik, hogy ez lesz az utolsó meccsük Dél-Afrikában.

Érdekes, hogy Marwijk kapitány nem pihenteti a sztárokat, azok ott vannak a kezdőcsapatban – kivéve Robben, aki még nem lépett pályára eddig.