Ghána – Németország 0-1

Johannesburg, Soccer City, 83 391 néző

Összefoglaló:

Kezdjük a legfontosabbal: Anglia-Németország és Ghána-Egyesült Államok találkozót rendeznek a következő körben. A németek, ha nehezen is, amolyan angol módra 1-0-ra verték utolsó csoportellenfelüket, míg a másik találkozón nem nyertek a szerbek, holott előzetesen ezt vártuk volna.

A németek Özil egyéni villanásának köszönhetik a sikert, mellette Schweinsteiger játszott jól, és Lahm, míg a másik oldalon Gyan és Ayew volt elemében.
A meccs embere Özil lett, nem véletlenül.

Ausztrália a világbajnokság talán legszimpatikusabb kiesője, hiszen a szerbeket legyőzték, míg Ghána ellen tíz emberrel is hősiesen védekeztek.

A D-csoport végeredménye:

1. Németország 6 pont (5-1)
2. Ghána 4 pont (2-2)

3. Ausztrália 4 pont (3-6)
4. Szerbia 3 pont (2-3)

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, NÉMETORSZÁG ÉS GHÁNA A KÉT TOVÁBBJUTÓ!

CSERE 92’
Ghána
Ayew helyett Adiyiah.

90. PERC: Három perc lesz a hosszabbítás.

88. PERC: Neuer nagyon pepecselt a kirúgással, Simon játékvezető megintette – szóban.

83. PERC: Schweinsteiger combja láthatóan meghúzódott, ez érzékeny veszteség lenne a következő körre. Időközben szépített Szerbia, ott 2-1 az állás. Ha még egy gólt szereznek a szerbek, továbbmennek, hiszen 3-3 lesz a gólkülönbségük, Ghánáé pedig 2-2.

MEHMET ÖZIL TALÁLATA:

75. PERC: Ausztrália csak abban az esetben juthat tovább, ha még legalább két gólt szerez, vagy Németország szerez további két találatot.

73. PERC: Ausztrália 2-0-ra vezet Szerbia ellen Holman góljával!

CSERE 72’
Németország
Jansen jött Boateng helyett.
Ápolás 71’
Sarpei
Podolski lövése találta el a fejét.

69. PERC: Cahill vezetést szerzett Ausztráliának!

CSERE 68’
Németország
Trohovski jött Müller helyett.
SZÖGLET 67’
Ghána
Nem lett belőle semmi!

66. PERC: Asamoah Gyan sarokkal adta középre la labdát a 16-oson belül, de Lahm kivágta a labdát.

65. PERC: Ghánának mindenképpen magasabb sebességi fokozatba kell kapcsolnia, mert vereségével kieshet. Özil egyébként középről, 18 méterről nagyon eltalált lövéssel szerzett vezetést. Müller jó helyen találta őt. 0-1!

Mensah fejelte ki Lahm beadását.

56. PERC: Ghánában profi alapokra helyezték a labdarúgást, a közép-afrikai országok közül elsőként. Ez meg is látszik a játékukon.

LES 54’
Podolski, Németország
Poldi nem volt lesen!

53. PERC: Asamoah Gyan úgy döntött, cselezgetni próbál, nagyon is sikerült neki, parádés mozdulatok voltak, csak éppen semmit sem ért, mindez a pálya közepén történt.

51. PERC: Mi maradt ki?!!!! K. Asamoah egyedül ugrott ki, Neuer hatalmas bravúrral ütötte ki a labdát.

SZÖGLET 49’
Németország
Schweinsteiger lőtte középre.

46. PERC: Legutóbb 1978-ban fordult elő, hogy Németország két egymást követő meccsén nem rúgott gól (Tunézia és Olaszország ellen 0-0).

KÖZÉPKEZDÉS 46’
Németország
Marad a gól nélküli döntetlen?

Még nem esett gól a D-csoport utolsó fordulójában, ez pedig azt jelenti, hogy 2006 után ismét továbbjuthat az első körből az afrikai együttes. Ez nem azt jelenti, hogy békésen csordogálna a találkozó, kemény összecsapások is akadnak, ráadásul helyezeteket is láttunk.

A két Boateng eddig teljesen ártalmatlan szerepet tölt be, nem hiába nyilatkozta a német csapat minden tagja, hogy nem Kevin Prince Boateng, hanem Ghána ellen teszik oda magukat. Kíváncsian várjuk a második félidőt.

45+1. PERC: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

45. PERC: Ayew beadását Tagoe fejelte fölé, egy perc lesz a hosszabbítás.

SÁRGA LAP 43’
Müller, Németország
Felvágta Mensaht, hátulról.

41. PERC: Nagyon veszélyesen jött középre a kapu elé a labda, de senki nem tudott belefejelni, ehelyett Kingson előtt lepattant a játékszer, így nagy bravúrra volt szüksége a ghánai kapusnak ahhoz, hogy megakadályozza a gólt. Sikerült.

SZABADRÚGÁS 41’
Németország
Schweinsteiger ívelhetett.
SÁRGA LAP 40’
Ayew, Ghána
Cacaut nem bántotta, a közönség tiltakozik.
SZÖGLET 39’
Németország
Sarpeiről ment ki a labda.

37. PERC: Jelen állás szerint – a másik találkozón sem esett még gól – Németország és Ghána kart karba öltve továbbmegy.

SZÖGLET 35’
Németország
Megint Mensah mentett. A fejes fölément.

34. PERC: Özil esett el a 16-os vonalánál, ezért biztosan nem adnak 11-est, talán csak a Beugró című műsorban.

33. PERC: Ayew kavarta meg Boatenget a jobb oldalon, de a beadása nem volt az igazi.

30. PERC: Khedira sarkazása után Cacau lőtt, Kingson magabiztosan védte.

29. PERC: 57 százalékban birtokolják a németek a labdát, de Ghána próbálkozott többször, szám szerint hat alkalommal a három ellenében.

SZÖGLET 26’
Ghána
Ayew tekerte középre, Lahm nagyot mentett.

25. PERC: Hatalmas helyzet maradt ki: Özil egyedül vihette a kapura, mert kilépett a védők mögül, már csak Kingson állt előtte, utóbbi nagyot fogott!

VÉDÉS 25’
Kingson
Özil ziccerét hárította.

24. PERC: Cacau veszekszik egy kicsit Müllerrel, holott előbbi adta be a labdát, a kapu mögé… Ghána kivárásra játszik, de Ayew parádés kiugratás után egyedül állt szemben Neurrel, de várt és várt, a kapus meg jött.

21. PERC: A csoport másik mérkőzését itt követheti figyelemmel!

SZÖGLET 21’
Németország
Mensah rosszul ért a labdába!

16. PERC: Egy-egy ghánai megindulás sorsdöntő lehet, de eddig mindig jó megoldásokat választottak a német védők, ezúttal Friedrich.

15. PERC: Müller adta be alabdát a jobb oldalról, Podolski emelte a labdát, de nem találta el a labdát. Nagy gól lehetett volna, ehelyett kirúgás.

14. PERC: Nagy helyzet maradt ki, köszönhetően Schweinsteigernek, aki remekül lépett közbe az utolsó pillanatban.

12. PERC: Sepp Blatter, a FIFA elnöke is a lelátón foglal helyet.

SZÖGLET 10’
Németország
Kingson védte a védőről érkező labdát.

9. PERC: A két csapat eddig egy alkalommal találkozott egymással, 1993-ban 6-1-re győzött az NSZK. A németek akkor mind a hat gólt a 69. és a 88. perc között szerezték.

SZÖGLET 7’
Németország
Podolski lövésébe értek bele.

6. PERC: Neuernek kellett kijönnie a kapujából, mert Gyan majdnem megcsípte a labdát a kapu előtt.

LES 4’
Khedira, Németország
Mit keresett ott?
VÉDÉS 3’
Kingson, Ghána
Cacau éles szögből lőtt, a kapus védett.

3. PERC: A német válogatott még soha nem esett ki a világbajnokságok történetében a csoportkörben.

1. PERC: A pályán tehát Kevin Prince Boateng, aki Michael Ballack sérülését okozta. A másik oldalon ott van a csapatban a vétkes testvére, Gerome Boateng!

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Ghána
Elkezdődött a nagy meccs!

A felek a himnuszokat hallgatják, nemsokára indul a mérkőzés.

Kezdőcsapatok:

Ghána: Kingson – Sarpei, Pantsil, Mensah, Jonathan – Annan, Ayew, K. Asamoah- Prince Boateng, Tagoe – Asamoah Gyan. Szövetségi kapitány: Milovan Rajevac

Németország: Neuer – Friedrich, Lahm, Mertesacker, Boateng – Khedira, Schweinsteiger, Özil, Müller – Podolski, Cacau. Szövetségi kapitány: Joachim Löw

Kiesik-e Németország? Továbbjut-e az első afrikai csapat a világbajnokságon? Mit kezdenek Löwék Klose nélkül a pályán? Ismét betalál-e büntetőből Asamoah Gyan?

Ezek a kérdések különösen aktuálisak Németország és Ghána találkozója előtt. A németek egy esetleges vereségnél biztosan kiesnek, ha a másik találkozón győztes avatnak.

Ghána az első meccsen 1-0-ra legyőzte a szerbeket, amelyet Rajevac kapitány a válogatott addigi legnagyobb sikerének mondott. A második körben azonban jött a kínos, de lehet, hogy időben érkező pofon: Ausztrália emberhátrányban is képes volt kivédekezni a találkozót 1-1 után.

Mindkét mérkőzésen Asamoah Gyan talált a kapuba, mindkét esetben 11-esből, amelyet kezezés után ítélt meg a játékvezető.

Németország imponáló játékkal kezdett, miután 4-0-ra legázolta a Socceroost, de a szerbek megcsillantottak valamit erejükből, amikor megverték 1-0-ra a Podolski jóvoltából 11-est hibázó Nationalelfet. Michael Ballack hiánya eddig nem jelentett problémát, nem „rajta” múlott a kisiklás Antics csapata ellen. Lothar Mattheus időközben azt nyilatkozta, a Chelsea volt játékosának hiánya inkább előny a válogatott számára.

Az biztos, hogy Ballackot az a Prince Boateng rúgta le, aki most ott lesz a pályán!

Nem tudjuk, mindenesetre a lehető legnagyobb stadionban, az afrikaiak szimpátiáját élvező Ghána ellen pokoli meccs ígérkezik a németek számára.