Ausztrália – Szerbia 2-1

Nelspruit, Mbombela Stadion.

Összefoglaló: Mozgalmas, ámde gólnélküli első félidőt láthattunk, a legközelebb Krasics került ahhoz, hogy a hálóba találjon, de kisodródott helyzetből mellé lőtt.

Fordulás után is úgy tűnt, a szerbek akarják jobban a győzelmet, azonban a második felvonás derekán az ausztrálok magasabb fokozatba kapcsoltak és állva hagyták Szerbiát: előbb Cahill fejelt Sztojkovics hálójába, majd a csereként beálló Holman bombázott messziről a kapuba, így az auszik fejben már számolhatták a gólkülönbséget.

A hajrában aztán Pantelics lőtt Schwarzer hálójába kétszer is, ám a másodikat les miatt érvénytelenítette a játékvezető. A 31 éves támadó a 93. percben kihagyta a meccslabdát, Sztankovics briliáns passzát lőtte fölé pár méterről így Szerbia és Ausztrália is búcsúzik a világbajnokságtól, a D csoportot Németország és Ghána képviseli a nyolcaddöntőben.

Eredmény:
Ausztrália – Szerbia 2-1 (Cahill 69., Holman 73. ill. Pantelics 84.)

A D csoport végeredménye:
1. Németország 6 pont (5-1)
2. Ghána 4 pont (2-2)
3. Ausztrália 4 pont (3-6)
4. Szerbia 3 pont (2-3)

Pantelics szépítő találata:

94. PERC: Egy ausztrál támadás végén Sztojkovics védett majd az uruguayi játékvezető véget vetett a mérkőzésnek, a végeredmény 2-1-es ausztrál győzelem lett!

93. PERC: Talán emiatt a kihagyott helyzet miatt kell hazamennie Szerbiának? Sztankovics passza után Pantelics lőtt fölé pár méterről, hihetetlen mit hagyott ki!

Holman találata:

90. PERC: Három perc a hosszabbítás.

SZÖGLET 90’
Szerbia
Cahill előbb kézzel, majd fejjel tisztázott.

Cahill gólja:

LES 85’
Pantelics, Szerbia
Lesről lőtt gólt.

84. PERC: Pantelics ólálkodott a az ausztrál kapu előtt, Tosics lövését kiejtette Schwarzer így a szerb közelről a hálóba lőtt, 2-1!

Lazovics jön Kuzmanovics helyére.

73. PERC: Holman lódult meg középen, a szerb védők behátráltak így frissen beállt játékos lövésre vállalkozott el jó 30 méterről és a labda egy pattanás után Sztojkovics hálójában kötött ki, 2-0

GÓÓÓL 73’
Holman, Ausztrália
Messziről lőtt a kapuba.
SZÖGLET 72’
Tosics, Szerbia
Két sarokrúgást tekerhetett be.

70. PERC: Sztankovics próbálkozott egy távoli bombávala középkezdés után de célt tévesztett.

69. PERC: Egy jobb oldalról érkező beadásra Chipperfield és Cahill is felugrott egy szerb védővel, a németek ellen kiállított középpályás pedig védhetetlenül fejelt a hálóba, Sztojkovicsnak nem volt esélye, 1-0!

Emerton csúnya belépője ért lapot.

66. PERC: Holman jön Valeri helyére, míg Brescianót Chipperfild váltja.

CSERE 66’
Ausztrália.
Kettős csere.

64. PERC: Bresciano lőtt a tizenhatos előteréből, Sztojkovics csak kiütni tudta a labdát, a duplázásba azonban les címén belefújt a játékvezető.

CSERE 62’
Szerbia
Krasics helyett Tosics a pályán.

60. PERC: Közben a másik pályán megszületett a németek vezető gólja.

SÁRGA LAP 59’
Szerbia
Ninkovics is besárgult.

56. PERC: Egy ausztrál szabadrúgás után a szerb védők kifejelték a labdát amely így pont Culina elé került, a középpályás azonban mellé bombázott.

LES 55’
Szerbia
Zsigics futott lesre.

53. PERC: Zsigics vette előbb mellre a labdát, majd továbbfwejelte magának végül kapuralőtt, fölé szállt. Túl körülményes volt a hórihorgas támadó, ezt egyszerűbben és hatékonyabban is meg lehetett volna oldani.

51. PERC: Kennedy fejelte a labdát Cahillnek a ki kapásból kapura lőtt 20 méterről de a játékszer jócskán mellé ment.

Ausztrália
Megy a második félidő, 0-0-ról folytatjuk.

Szünet: Szerbia kezdte vehemensebben a mérkőzést, az ausztrálok jószerivel az egész játékrészben alig jártak Sztojkovics kapuja előtt.

A legnagyobb helyzet Krasics előtt adódott, aki a 12. percben előbb fejjel tisztázott egy szöglet után a saját kapujánál, majd egy fantasztikus indítással kilépett a védők között akiket le is rázott, már csak Schwarzer kapussal állt szemben, őt is lecselezte de kiszorított helyzetből fölé-mellé lőtt.

Az első félidő alapján Szerbiának áll a zászló, kérdés a második felvonásban értékesíteni tudnak-e egyet a temérdek helyzetükből.

46. PERC: Vége az első félidőnek, gólt még nem láthattunk.

45. PERC: Kennedy bólintását fogta magabiztosan Sztojkovics. Közben a negyedik játékvezető jelezte, hogy 1 perc a ráadás.

SZÖGLET 40’
Kikanyarodott a túloldalon.

39. PERC: Carney középre adott labdája után több csapattárs is próbálkozhatott, végül Ivanovics tisztázott szögletre.

LES 38’
Szerbia
Krasics volt hajszállal védője mögött, így lesről szerzett gólt.

34. PERC: Zsigics fejelhetett a tizenegyes pont magasságából, azonban csúnyán mellécsúsztatott.

33. PERC: Cahill érkezett középen egy baloldali ívelésre de fölé bólintott.

LES 30’
Szerbia
Zsigics szaladt lesre.
LES 29’
Szerbia
Kuzmanovics kószált védője mögött.

28. PERC: Sztankovics próbálkozott lövéssel 35 méterről, azonban a középre tartó labdát Schwarzer fogta.

23. PERC: Ivanovics zárkózott fel egy támadáshoz majd közelről lőtt kapura, azonban Schwarzer bal kézzel védeni tudott, majd lecsapott a kipattanóra – a Fulham kapusa eddig nagyon jól teljesít.

SZÖGLET 20’
Tisztáztak a bekkek.
SÁRGA LAP 18’
Lukovics, Szerbia
A félpálya magasságában faultolt.

18. PERC: Jovanovics a jobb szélről kereste Vidics fejét, Neill azonban az égbe fejelte a labdát, Schwarzer húzta le.

16. PERC: Egy gyors akció végén Kuzmanovics érkezett menetrendszerűen egy középre tatt labdára, azonban nem találta el jól a Jabulanit, így a játékszer méterekkel a kapu mellett hagyta el a játékteret.

12. PERC: Ninkovics szöktette a szögletnél még mentő Krasicsot, a jobbszélső lerázta a védőket, egy az egyben megverte Schwarzert, de kiszorított helyzetből fölébombázott – hatalmas helyzet volt!

Kifejelték a védők.

6. PERC: Krasics húzta meg a jobb szélen majd a tizenhatoson belülre érve lövésre vállalkozott, Schwarzer tolta szögletre a labdát.

2. PERC: Krasics dobta magát hasra az ausztrál tizenhatoson belül, majd tizenegyest reklamált, a játékvezető szerencsére továbbot intett, semmi nem történt.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Szerbia
Megy a meccs.

Érkeznek a pályára a csapatok, hamarosan felcsendülnek a himnuszok és utána jön a meccs!

Kezdőcsapatok:

Ausztrália: Schwarzer – Carney, Neill, Beauchamp, Wilkshire – Valeri, Culina – Bresciano, Cahill, Emerton – Kennedy
Szövetségi kapitány: Pim Verbeek

Szerbia: Sztojkovics – Obradovics, Lukovics, Vidics, Ivanovics – Jovanovics, Ninkovics, Kuzmanovics, Sztankovics, Krasics – Zsigics
Szövetségi kapitány: Radomir Antics

A D csoport állása az utolsó forduló előtt:
1. Ghána 4 pont (2-1)
2. Németország 3 pont (4-1)
3. Szerbia 3 pont (1-1)
4. Ausztrália 1 pont (1-5)

Ausztrália és Szerbia is az életben maradásért küzd, erre ráadásul mind a két együttesnek megvan az esélye. Ugyan az auszik várják rosszabb helyzetből az összecsapást, azonban a ghánaiak ellen nyújtott teljesítményük bizakodásra adhat okot, igaz Szerbia a csoport nagyvadját, Németországot kapta el az előző körben.

Az ausztrálok dolgát nehezíti, hogy sem Moore, sem Kewell nem állhat Pim Verbeek szövetségi kapitány rendelkezésére eltiltás miatt, ugyanakkor ott lesz a pályán a kezdő sípszó pillanatában a németek ellen elhamarkodottan kiállított Tim Cahill.

A szerbektől Neven Szunotics és Alekszandar Kolarov is csak a kispadon kezd.

A mérkőzésre a nelspruiti Mbombela Stadionban kerül sor, a találkozó játékvezetője az uruguayi Jorge Larrionda lesz, aki 1998. óta tartozik a FIFA nemzetközi listájához.