Nigéria – Dél-Korea 2-2

Durban, Moses Mabhida Stadion, 70 000 néző

Összefoglaló:

Nigéria nem tudott élni a lehetőséggel, hiszen vezetése után nem tudta megtartani előnyét. Még akkor is lett volna esélye a továbbjutásra, amikor már 2-2 volt a mérkőzés állása, hiszen Martins két alkalommal is nagy helyzetben válaszott rossz megoldásokat – nemkülönben Yakubu, még 1-2-nél, amikor kihagyhatatlan szituációban lőtt a kapu mellé.

Dél-Korea nem fáradt el a találkozón, többen ettől tartottak, ok nélkül. Nem először bizonyítják, hogy rengeteget futnak, ezen a meccsen összesen 107 kilométert tettek meg a csapat játékosai.

Dél-Korea 8 évvel ezelőtt ugyanezen a napon jutott tovább Spanyolország ellen az elődöntőbe a hazai rendezésű világbajnokságon, ezúttal “idegenben” is bizonyítottak Parkék.

A nyolcaddöntő már ismert párosításai: Mexikó-Argentína, Uruguay-Dél-Korea

94. PERC: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! ARGENTÍNA MELLETT DÉL-KOREA A TOVÁBBJUTÓ!

CSERE 93’
Dél-Korea
Csu Jong helyett Dong Jin érkezett.

90. PERC: Három perc hosszabbítás, közben Obinna megint távolról próbálkozott, és ezúttal sem sokkal ment a kapu mellé a labda.

90. PERC: Odinna lőtte távolról, nem sokkal mellé.

88. PERC: Argentína 2-0 arányban vezet Görögország ellen.

YAKUBU 11-ESE:

82. PERC: Ha Nigéria gólt lő, továbbjut.

80. PERC: Martins ugrott ki, egyedül állt a kapussal szemben, de óriási helyzetben a kapu mellé emelt. Ez nagy ziccer volt, már csak azért is, mert Argentína megszerezte a vezetést Görögország ellenében. Azt a találkozót ITT követheti!

Veszélyes lapos lövést védett.

76. PERC: Park kapta a labdát a jobb szélen, egy cselsorozat végén az oldalhálóba lőtt.

Ápolás 75’
Obasi, Nigéria
SZÖGLET 74’
Dél-Korea
Csu Jong harcolta ki.

73. PERC: Nagyon nagy meccs, Dél-Korea a buta bekapott gól óta folyamatosan támad, Nigéria azóta nem tudott eljutni az ázsiai csapat 16-osáig.

SZÖGLET 72’
Dél-Korea
Shittu mentett szögletre sarokkal.
CSERE 70’
Dél-Korea
Yakubu helyett Obinna.

69. PERC: Nam Il nagy hibát követett el azzal, hogy felvágta Obasit. Egyedül próbálta megtartani a labdát a 16-oson belül, de amikor Obasi elvette tőle azt, azonnal felvágta.

Nam Il vágta fel Obasit.

67. PERC: A világbajnokság eddigi legnagyobb ziccerét hagyta ki Yakubu Ayegbeni. Egy bal oldali beadást a teljesen üres kapuba 3 méterről kellett volna bepasszolni, de a lövés a kapufa mellett suhant el. 100 százalékos helyzet volt, minimum.

Pak Csu Jong emelését húzta le.

61. PERC: Lars Lagerback Martins beállításával próbál javítani a helyzetkihasználáson, de Dél-Korea igen veszélyes kontratámadásokra képes. Ráaádsul eddig 11 kapuralövéssel próbálkoztak, szemben a nigériai 5 kísérlettel.

SZÖGLET 59’
Nigéria
Yakubu elől mentettek.

59. PERC: Óriási helyzet maradt ki: Yakubu egyedül akarta megoldani a helyzetet, de addig várt, amíg visszaért egy koreai védő, aki szögletre mentett.

Csu Jong lőtt 30-ról, nem sokkal mellé.

48. PERC: Nagyszerűen kezdi tehát a második félidőt Dél-Korea. A szabadrúgást Csu Jong nagyon szépen lőtte el 18 méterre a kaputól. A szabálytalanság a 16-os bal sarkának közelében történt, Enyeama ezúttal nem érte el a labdát. 1-2, fordított Korea.

GÓÓÓL 48’
Csu Jong, Dél-Korea
Szabadrúgásból lőtt a kapuba!
SZABADRÚGÁS 48’
Dél-Korea
Shittu hibázott, veszélyes helyről lőhettek!

47. PERC: Jung Pjo lőtt messziről, Enyeama védett.

CSERE 46’
Nigéria
Yobo helyett Echiejile érkezett a szünetben.
KÖZÉPKEZDÉS 46’
Nigéria
Elkezdődött a második félidő.

Helyzetjelentés: Mivel az argentin-görög összecsapáson nem született a első félidőben gól, jelen esetben Argentína és Dél-Korea a két továbbjutó, hiszen több lőtt góllal bírnak az ázsiaiak, mint a szintén mínusz egyes aránnyal álló görögök.

Jól kezdte a mérkőzést Nigéria, hiszen azonnal kihasználta a koreai védők hibáját, és megszerezte a vezetést. Később is a gólszerző volt a főszereplő, hiszen nagy kapufát lőtt, nem sok hiányzott a 2-0-s vezetéshez.

Dél-Korea növelte a sebességet, egy magasabb fokozatba kapcsolt, és ennek meg is lett az eredménye, egy védelmi megingást ugyanolyan könyörtelenül kihasználta, mint az ellenfele.

Izgalmas a találkozó, Dél-Korea jelenleg továbbjutásra áll, de nem maradhat nyugodt, Nigériának pedig mindenképpen győzni kell a továbblépés érdekében.

45+2. PERC: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

45. PERC: A statisztika alapján 50-50 százalékban birtokolják a labdát a csapatok. 2 perc hosszabbítás lesz az első félidőben!

44. PERC: Dél-Korea megérdemelten egyenlített, hisz folyamatosan nyomás alatt tartja a nigériai középpályásokat és védőket.

SZABADRÚGÁS 42’
Dél-Korea
Ki Hun lőtte 18 méterről, Enyeama védett,
SÁRGA LAP 42’
Ayila, Nigéria
Taktikai szabálytalanságért.

37. PERC: A gól fő vétkese Obasi, aki egy ártatlannak tűnő helyzetben szabálytalankodott, ráadásul sárgát is kapott. A szabadrúgást a 16-os bal sarkának közeléből végezhette el Dél-Korea. Szung Jong ívelte középre, Dzsung Szu érkezett a kapu torkában, Afolabi lemaradt róla, így az ázsiai játékos szabadon lőhetett a kapuba. Igaz, a sípcsontjáról vágódott be végül a labda a kapuba. 1-1!

GÓÓÓL 37’
Dzsung Szu, Dél-Korea
Szabadrúgás után lőtte a kapuba.
SÁRGA LAP 37’
Kihúzta a támaszkodó lábát Parknak.

36. PERC: Támatgat Korea, de közben Uche lőtt bődületes kapufát.

ÍME A NIGÉRIAI CSAPAT VEZETŐ GÓLJA:

SZABADRÚGÁS 31’
Dél-Korea
Veszélyesen érkezett, de kivágták.
SÁRGA LAP 31’
Feltartotta Parkot.

24. PERC: Csu Jong került helyzetbe, miután Park kiugratta, de gyenge volt a lövés, Enyeama könnyen hárította. Egy perccel később Shittu mentett az utolsó pillanatban.

23. PERC: Obasi lőtte rá a 16-os jobb sarkából, de célt tévesztett.

21. PERC: Kalu Uche az Almeira játékosa, igen jó benyomást kelt a vébén.

SZABADRÚGÁS 21’
Nigéria
35 méterről lőhetett Uche, fölément.
SZÖGLET 20’
Dél-Korea
Kifejelték a szabadot, jöhetett a korner.
SZABADRÚGÁS 20’
Dél-Korea
A szögletzászló közeléből jöhetett.

15. PERC: Paprikás lett a hangulat, Dél-Korea azonnal válaszolna a gólra, de az afrikai védők keményen rombolnak.

SZÖGLET 14’
Dél-Korea
Az afrikai kapusról ment ki a labda.

11. PERC: Hatalmasat hibázott a dél-koreai belső védő. Odiah nagyszerűen vitte el a jobb oldalon, két védőt is kicselezett, a beadása éppen középre érkezett, ott Du Rit előzte meg Uche, majd a kapuba lőtt. 1-0!

GÓÓÓL 11’
Uche, Nigéria
Jobb oldali beadást vágott a kapuba.

9. PERC: Éppen kifejelte a labdát Shittu, de a térdére esett, majd egyből fel akart állni, valószínű meghúzódott a szalag a térdében.

Ápolás 9’
Shittu, Nigéria
Egy ártatlan vetődés után a földön maradt.

8. PERC: 20 méterről vállalkozott Szung Jong, de lövése fölészállt.

SZABADRÚGÁS 8’
Dél-Korea
Parkot vágták fel!

6. PERC: Eddig gyakorlatilag csak Koreánál volt a labda, a betömörülő nigériai védők ellen próbálnak valamit kitalálni.

5. PERC: Nigéria még egyszer sem tudta legyőzni Koreát, egy döntetlen és két vereség a mérleg.

Ápolás 2’
Csu Jong, Korea
Enyeamával ütközött.

2. PERC: Egy gyors támadás végén Afolabit kerülte meg a koreai csatár, és Csu Jong lőtt kisodródott helyzetből, alig ment mellé. Enyeama belecsúszott Jongba.

1. PERC: Nigéria legutóbb 1998-ban nyert világbajnoki mérkőzést, akkor Bulgáriát verték meg.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Dél-Korea
Elkezdődött a találkozó.

A himnuszokat hallgatjuk, hamarosan útjára indul a Jabulani Durbanben.

Nwanko Kanu első alkalommal lép pályára a világbajnokságon, ő viseli a csapatkapitányi karszalagot is – a másik oldalon Park a kapitány.

Kezdőcsapatok:

Nigéria: Enyeama – Yobo, Afolabi, Shittu, Odiah – Uche, Ayila, Etuhu – Kanu – Yakubu, Obasi. Szövetségi kapitány: Lars Lagerback.

Dél-Korea: Szung Rjong – Dzsong Jung, Jung Pjo, Dzsung Szu, Ki Hun, Du Ri – Dzsung Vo, Szung Jong, Csung Jong – Park – Csu Jong. Szövetségi kapitány: Jung Mo Huh

A B-csoport állása két fordulót követően:
1. Argentína 6 pont 5-0
2. Görögország 3 pont 2-3
3. Dél-Korea 3 pont 2-4
4. Nigéria 1 pont 1-3

Ez az a csoport, ahol még bárki továbbjuthat, de a papírforma alapján már csak a második továbbjutó személye a kérdéses, hiszen Argentína valószínűleg behúzza a győzelmet Görögország ellen, de még egy döntetlennel is nyeregben érezhetnék magukat.

Nigéria eddig a vártnál haloványabban szerepel, Lars Lagerback kapitány a védekezésre helyezi a hangsúlyt, és ez láthatóan furcsa reakciókat vált ki a csapat tagjaiból. Eddig a Marseille védője Taiwo emelkedett ki a csapatból kiváló játékával, Kaita a kiállításával tette meg ugyanezt.

Külön kell említést tennünk a bravúrjaival valószínűleg önmagát is egy jobb szerződéshez segítő kapust, Vincent Enyeamát. Halmozza a bravúrokat, nem véletlen, hogy már Arsene Wenger is belevéste naplójába a nevét – jelenleg a Hapoel Tel-Aviv csapatának tagja a hálóőr.

Egy 1-0-s nigériai győzelem már akár továbbjutást is érhet az afrikai csapatnak.
Dél-Korea Pak Dzsi Szungban bízik leginkább, mi megragadunk a Park névnél, hiszen ellentmondások mutatkoznak a tekintetben, hogy kell hívni/írni a Manchester United középpályásának nevét. Mivel az Old Traffordon Park szerepel a mezén, mi is így hívjuk ezentúl. A kérdés az, csak ezen a meccsen kell már ezzel a kérdéssel bajlódnunk, vagy még később is szerephez jut a dél-koreai csapat.

A görögök legyőzése jó alapot jelenthet, hiszen az Argentína elleni 0-4 egy más dimenzióban focizó ellenféllel szemben született meg. Ha Dél-Korea győz, nagy valószínűséggel bejut a következő körbe.

A játékvezető a jó nevű portugál Olegario Benquerencia, akinek mellesleg au autóversenyzés is a hobbijai köz tartozik.