Olaszország – Új-Zéland 1-1

Nelspruit, Mbombela Stadion.

Összefoglaló: Olaszország végig támadott a mérkőzésen, ennek ellenére egy lesről szerzett góllal Új-Zéland került előnybe, Smeltz lőtt közelről a hálóba. Még nem telt el fél óra a meccsből, amikor De Rossit rántották le a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt Iaquinta értékesítette, 1-1 volt a félidőben.

Fordulás után támadóbb szellemben küldte pályára övéit Marcello Lippi, azonban az Azzurrik egyszerűen képtelenek voltak bevenni a pazar napot kifogó Paston kapuját, Wood ráadásul majdnem Új-Zélandnak szerezte meg a győztes gólt.

Olaszország ezzel továbbra is nyeretlen a dél-afrikai világbajnokságon, az első fordulóban a kora délután Szlovákiát legyőző Paraguay ellen ikszelt. Új-Zéland története második vébé-pontját szerezte.

Eredmény:
Olaszország – Új-Zéland 1-1 (Iaquinta 29. – büntetőből ill. Smeltz 7.)

Az F csoport állása két kör után:
1. Paraguay 4 pont (3-1)
2. és 3. Új-Zéland és Olaszország 2-2 ponttal és 2-2-es gólkülönbséggel
4. Szlovákia 1 pont (1-3)

95. PERC: Vége a mérkőzésnek, Új-Zéland hatalmas meglepetésre pontot rabolt Olaszországtól, a vége 1-1 lett.

CSERE 93’
Új-Zéland
Killen helyett Barron a pályán.

90. PERC: 4 perc a ráadás.

90. PERC: Zambrotta lövésébe vetődött bele egy védő.

SZÖGLET 88’
Camoranesi, Olaszország
Iaquinta fejelhetett.

88. PERC: Camoranesi lőtte rá 30 méterről, Paston tolta szögletre a felső sarokba tartó lövést.

Cannavaro féle labdakezelés:

83. PERC: Wood szerezte meg majdnem a vezetést Új-Zélandnak, lövése azonban keresztbe elment a kapu előtt.

Christie váltja Vichelichet.

80. PERC: Di Natale lőtt mellé.

79. PERC: Előbb Iaquinta fejesét mentette Reid, majd Camoranesi lőtt mellé félfordulatból.

SZÖGLET 79’
Olaszország
Két szöglet is volt.

78. PERC: Camoranesi ívelte be a labdát Iaquintának, a védők szögletre tisztáztak.

Bűn rossz sarokrúgást láthattunk.

63. PERC: Cannavaro nincs a toppon, ezúttal egy bedobást fejelt ki középre, Vicelich lövése azonban mellé ment. Az olasz bekk hibájáért még a tarcsiban is minimum két kör sprint jár.

CSERE 63’
Új-Zéland
Fallon helyett Wood a pályán.
CSERE 62’
Olaszország
Marchisio helyett Pazzini a pályán.

61. PERC: De Rossi adott forintos labdát Iaquintának, félfordulatból eleresztett lövése azonban jócskán mellé ment.

SZÖGLET 52’
Olaszország
Fejjel tisztáztak a védők.
SZABADRÚGÁS 50’
De Rossi, Olaszország

49. PERC: Montolivo emelte be a labdát a tizenhatoson belülre, Di Natale kisodródott helyzetből lőtt, Paston védett.

46. PERC: Gilardino helyett Di Natale a pályán, Pepét Camoranesi váltja.

CSERE 46’
Olaszország
Kettőt cserélt Lippi.
KÖZÉPKEZDÉS 46’
Olaszország
Megy a második félidő.

Félidő: Olaszország kezdett jobban, azonban Cannavro és partjelző hibájának köszönhetően Smeltz már a 7. percben betalált lesről, a játékvezető pedig megadta a találatot.

Nem zuhant össze ettől Marcello Lippi legénysége, előbb Montolivo lőtt kapufát, majd De Rossit rántották le a tizenhatoson belül, Iaquinta értékesítette a megítélt büntetőt. A folytatásban is a címvédő támadott, azonban a szünetig már nem született több találat, 1-1-el fordulnak a felek.

46. PERC: Vége az első félidőnek, az állás 1-1!

SZÖGLET 46’
Pepe, Olaszország
Két szögletből sem lett semmi.

45. PERC: De Rossi lőtt kapura, Paston tolta szögletre a labdát. 1 perc a hosszabbítás.

45. PERC: Zambrotta lőhetett egy esernyőcsel után, azonban egy védő beleállt a labda útjába.

40. PERC: Hullámoznak a nézők a lelátón, jó a meccs!

Cannavaro nem tudja hol a labda:

Iaquinta higgadt büntetője:

35. PERC: Zambrotta nagyon él a pályán, egyelőre nincs ellenszere rá Új-Zélandnak.

SZÖGLET 32’
Criscito lőtt fölé.

29. PERC: iaquinta vállalta magára a büntető elvégzését és higgadtan lőtt a kapu jobb oldalába. Paston balra vetődött.

GÓÓÓL 29’
Iaquinta, Olaszország
Jobbra lőtte a balra vetődő Paston mellett.
SÁRGA LAP 28’
Smith, Új-Zéland
De Rossi lerántásáért.
TIZENEGYES 28’
Olaszország
De Rossit rántották le.

27. PERC: Montolivo tolt kettő a labdán majd jó 25 méterről kapura lőtt, a játékszer a kapufa tövéről vágódott ki, Paston tehetetlenül nézte az eseményeket.

24. PERC: Fallon ezúttal Chiellinit könyökölte le, ez egy sárgával igen nagy bátorságra vall.

Új-Zéland vezető gólja:

22. PERC: Zambrotta ezúttal nem a szélen tűnt fel, ahnem középen és ha már ott volt lövésre vállalkozott, remek lövése azonban ha centikkel is, de elkerülte a felső sarkot.

20. PERC: Jó lesz figyelnie a játékosoknak, Carlos Batres mindhárom korábbi vébémeccsén elővillantotta a piros lapot.

SZÖGLET 17’
Chiellini lőtt fölé közelről.
SÁRGA LAP 14’
Fallon, Új-Zéland
Cannavarót rántotta le.

10. PERC: A sokadik visszajátszáson látszott, hogy Új-Zéland gólja lesről született.

SZÖGLET 10’
Nem lett semmi a sarokrúgásból.

9. PERC: Paston öklözött ki egy szabadrúgást.

7. PERC: Egy szabadrúőgás után ismét Fabio Cannavaro ingott meg középen, Smeltz pedig kihasználta a hibáját és közelről a hálóba lőtt, 0-1!

GÓÓÓL 7’
Smeltz, Új-Zéland
Cannavaro hibázott.

5. PERC: Zambrotta maradt lent egy pillanatra miután Fallon lekönyökölte.