A Loki az első döntős a Magyar Kupában

A Debrecen az idegenbeli 1-1 után hazai pályán 2-1-re győzte le a Budapest Honvédot az elődöntőben.

A csapatok nem kényeztették el a közönséget a Magyar Kupa elődöntőjének visszavágóján. A hazaiak szerezték meg a vezetést bő félóra után, Laczkó előbb a sorfalba vágott egy szabadrúgást, majd a visszapattanót középre emelte, Yannick fejelt a hálóba.

Fordulás után egészen a hajráig nem változott az eredmény, azonban Abraham nyílttá tette a továbbjutást, Moreira passzát bombázta a hálóba. Két percig éltek a fővárosi remények, Laczkó egy szöglet után fejjel tudott eredményes lenni. A cívis városi csapat az első mérkőzés 1-1-s döntetlenje után 3-2-s összesítéssel jutott be elsőként a Magyar Kupa döntőjébe, míg a Honvéd zsinórban negyedszer csúszott le a fináléról.

A másik elődöntő visszavágóján, szerdán 18 órakor a ZTE látja vendégül az Újpestet.