Újabb magyar olimpikon érkezett, Németh Nándor is a Fradiban folytatja

fradi.hu
fradi.hu

A Ferencvárosban folytatja pályafutását Németh Nándor. A 24 éves úszó kétszeres világbajnoki bronzérmes, Európa-bajnok és többszörös Eb-érmes, a párizsi olimpián pedig mindössze egy századdal maradt le a dobogóról 100 gyorson.

Németh évek óta a királykategória világelitjének a tagja.

Mi sem bizonyítja ezt jobban, minthogy a 2018-as Európa-bajnoki döntő óta minden világversenyen ott volt a döntőben, három éve Tokióban nyolcadikként zárt, Dobay Gyula 1964-es szereplése óta ő volt az első magyar döntős 100 méter gyorson. Idén a szám történetének első magyar világbajnoki dobogósává vált, amikor bronzérmes lett Dohában.

A Ferencváros korábban a 10 kilométeren aranyérmes Rasovszky Kristóf, és az ugyanebben a számban bronzérmes Betlehem Dávid érkezését jelentette be.