Magyar éremesőt hozott a paralimpia csütörtöki napja

Koszticsák Szilárd / MTI
Az aranyérmes Ekler Luca a női távolugrás T38-as kategóriájának döntője után
A párizsi nyári paralimpia legsikeresebb napján vannak túl a magyar versenyzők, csütörtökön Konkoly Zsófia és Ekler Luca arany-, a női tőrcsapat ezüst-, míg Pap Bianka és Pálos Péter bronzérmet nyert.
  • Úszásban Konkoly Zsófia megszerezte második aranyát, egy hete 400 gyorson, ezúttal 200 vegyesen győzött az S9-es kategóriában. Az S10-es kategória 400 méteres gyorsúszó számában Pap Bianka bronzérmet nyert, míg Hotz Csenge a hetedik lett.
  • Atlétikában Ekler Lucának szoríthattunk, aki távolugrásban 556 centiméterig jutott és megvédte paralimpiai bajnoki címét.
  • A kerekesszékes vívásban a Hajmási Éva, Madarászné Mező Boglárka, Krajnyák Zsuzsanna, Veres Amarilla összeállítású női tőrcsapat nagyszerű menetelés végén a döntőben Kínától kapott ki, de az ezüstérem így is szépen csillog.
  • Asztaliteniszben Pálos Péter már az elődöntőben szerepelt, de kikapott tajvani ellenfelétől, így bronzéremmel zárt.
  • A dzsúdósok 57 kg-os súlycsoportjában Burányi Flóra a nyolcaddöntőben búcsúzott.