Luterán Petra egyéni csúccsal hajszálra volt a paralimpiai éremtől

Koszticsák Szilárd / MTI
Luterán Petra járt legközelebb az éremhez.

Nagyszerűen szerepeltek a magyar versenyzők a paralimpia szombati versenynapján, de sajnos egyiküknek sem sikerült érmet szerezniük.

A sportlövők döntői kerültek először előtérbe, a férfiak SH1-es kategória légpuskásai között hetedik helyen zárt Rescsik Csaba. A tavalyi világbajnokság ötödik, az idei Európa-bajnokság második helyezettje nem kezdett jól a végjátékban, az első kiesés előtt szét kellett lőnie a görög Szotiriosz Galogavrosszal. Ezt még sikerrel teljesítette, így versenyben maradt, a következő kieséses körben kiesett, így végül hetedik helyen zárta élete első paralimpiai döntőjét.

Volt bennem izgalom a nap elején, próbáltam ezt kezelni, amennyire lehet. Valamennyire sikerült. Nem lőttem a legjobban az alapversenyben, de azért voltak szép pillanatok. Éreztem, hogy ott vagyok a mezőnyben, de hogy ott leszek a döntőben, az csak a végén derült ki

– idézte az MTI cikke a 20 éves lövőt.

Rescsik döntőjével párhuzamosan megkezdődött a nők SH1-es légpisztolyos versenye is, amelynek alapversenyében Dávid Krisztina remekül lőve 567 körös eredményt ért el, de a döntőben ő is rosszul rajtolt. A kieséses szakasz első körében nem ő búcsúzott, hanem északmacedón riválisa, akit két remek lövéssel megelőzött. A folytatásban azonban már nem tudta elkerülni a kiesést, így szintén hetedik lett.

Koszticsák Szilárd / MTI Dávid Krisztina a 2024-es párizsi nyári paralimpiai játékok nõi 10 méteres légpisztoly lövészet SH1-es kategória selejtezõjében.

A velodromban a kerékpáros Wermeser Zsombor a 4000 méteres üldözéses versenyben a 14 fős mezőny kilencedik helyén végzett 4:27.008 perces idővel. Hat másodpercre volt attól, hogy bekerüljön a bronzcsatába.

Szintén döntőbe jutott Adámi-Rózsa Zsanett az S2-es kategória 50 méteres hátúszó számában. Összesítéssel a hetedik idővel jutott a fináléba, ezért a pozícióért is harcolt, végül azonban nyolcadik helyen zárt.

Késő este aztán jöttek az atlétikai számok, köztük Ekler Lucával, aki T38-as kategóriában 100 méteren Tokióban negyedik helyen ért célba, így reális esély mutatkozott éremre. Ez sajnos elmaradt, többen is lerajtolták, végül 12.78 másodperccel ötödik lett, aminél az elődöntőben is jobb időt futott.

„Sajnos a rajtom érzésre nem sikerült olyan jól. Majd vissza kell nézni, hogy volt, de nekem általában ez szokott gyengébb lenni” – mondta az M4 Sportnak. Ekler fő számára, a távolugrásra csak később kerül sor a paralimpián.

Tom Weller/VOIGT/GettyImages

A napot Luterán Petra remeklése zárta magyar szempontból, a T47-es kategória 400 méteres síkfutó számában az utolsó kanyarban a harmadik helyért küzdött, de végül a brazil Maria Clara Augusto da Silva kicsivel megelőzte őt. Így is nagy egyéni csúccsal, 57.41 másodperccel ért célba negyedik helyen.