Magyar aranyérem a kajak-kenu vb egyik legkeményebb számában

Kovács Tamás / MTI

Kőhalmi Emese aranyérmet szerzett a kajak egyesek 5000 méteres versenyében vasárnap az üzbegisztáni Szamarkandban, az olimpia műsorán nem szereplő számok kajak-kenu világbajnokságán, számolt be róla az MTI.

A 22 éves Kőhalmi nyugodtan nevezhető a szám specialistájának, 2021-ben és 2022-ben is ő nyerte meg ezt a számot a világbajnokságon, ezúttal pedig 16 másodperccel volt jobb a második helyezettnél. Szamarkandban nyert még aranyat 1000 méteren is.

A magyar csapat a versenynap korábbi szakaszában is halmozta az érmeket:

• Takács Kincső és Hajdu Jonatán vegyes párosa ezüstérmet szerzett C-2 500 méteren,
  • az Ujfalvi Laura, Opavszky Márk, Kőhalmi Emese, Balogh Gergely összetételű vegyes kajaknégyes is 500 méteren lett második,
  • Adolf Balázs a kenu egyesek 5000 méteres versenyében nyert bronzérmet,
  • és ugyan női K-1 200 méteren Rugonfalvi-Kiss Janka hat ezreddel lemaradt a még dobogós dán riválisa mögött, a magyar szövetség arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a rendezők azonos időnek tekintik a két versenyző eredményét, így Bolette Nyvang Iversen és Rugonfalvi-Kiss is bronzérmet kap.

A 22 fős magyar küldöttség összesen két arany-, négy ezüst- és két bronzéremmel zárta a világbajnokságot.