A következő élő közvetítés része Drámai meccs után elődöntős a pólóválogatott, Losonczi a bronzért birkózhat, a vitorlázó Vadnai negyedik – ez történt az olimpián szerdán

Losonczi Dávid elődöntős!

MTI/Illyés Tibor

Máris tatamira kellett lépnie Losonczi Dávidnak, aki a kötöttfogásúak 87 kilogrammos súlycsoportjában a szerb Alekszandr Andrejevic Komarov ellen folytatta a negyeddöntőben.

A magyar szerzett vezetést, a szerb egyenlített, majd ismét Losonczi csinált pontot, amelyre ellenfele challenge-et kért, és a bírók visszavették a pontot. Maradt az 1-1 az első menet végére.

A második menet nem kezdődött jól, Losonczit megintették (1-2), de a magyar lendületes támadással egyenlített (2-2). Komarovnak muszáj volt mennie előre, és a magyar kilépett – Módos Péter azonnal challenge-et kért, sikerrel, hiszen a magyar nem hagyta el teljes lábbal a szőnyeget.

Maradt a 2-2-es eredmény, és mivel az utolsó pontot Losonczi csinálta, ő jutott az elődöntőbe.