Milák Kristóf ezúttal 100 pillangón lett olimpiai bajnok

Varga Jennifer / 24.hu
Három éve Tokióban 200 méteres pillangóúszásban nyert olimpiai aranyat Milák Kristóf, aki Párizsban nem tudta megvédeni címét. De nem maradt aranyérem nélkül, a 100 pillangó tokiói ezüstjét Párizsban a legfényesebb éremre cserélte.

Milák már pénteken megmutatta mire képes, hiszen az előfutamok során az Európa-rekordjától (49.68) nem sokkal elmaradva, 50.19 másodperces idővel nyert, majd a középdöntőben ugyan kicsit gyengébb időt úszott, de 50.38 másodperccel is az első helyen ment tovább.

A finalista helyzetét megkönnyítette, hogy három éve a világrekorddal győztes Caeleb Dressel mögött volt ezüstérmes, az amerikai azonban ezúttal nagyon gyengén úszott és 51.57-tel csak a 13. helyen zárt. A szám másik magyar indulója, a 200 hát győztese, Kós Hubert 52.22 másodperccel a 16. lett.

A döntőben Milák 50-nél a negyedikként fordult 23.10-nel, de a magyar úszó óriást úszva 49.90-nel megcsinálta, és lehajrázta a mezőnyt. A második helyen a kanadai Josh Liendo (49.99), a harmadikként honfitársa, Ilya Kharun (50.45) ért célba.

Ez volt a magyar úszósport 31. olimpiai bajnoki címe: Milák egymás után két olimpián szerzett aranyat, erre korábban a magyarok közül Egerszegi Krisztina és Darnyi Tamás volt képes.

Milák Kristóf a magyar küldöttség hetedik érmét szerezte Párizsban: az ugyancsak úszó Kós Hubert (200 m hát) és a férfi párbajtőrcsapat után az övé a harmadik arany, a férfi kardcsapat második lett, míg a párbajtőröző Muhari Eszter, illetve a sportlövő Major Veronika a harmadik helyen végzett.