Idegi és fizikai feszültség okozta asztmás roham miatt lett rosszul a szlovák úszónő

SEBASTIEN BOZON / AFP
Tamara Potocka már sokkal jobban van
Asztmás roham miatt lett rosszul Tamara Potocka szlovák úszónő a párizsi olimpia pénteki versenynapján.

A 21 éves versenyző a 200 méter vegyes előfutama után lett rosszul. Összeesett, majd oxigénmaszkot kapott és hordágyon vitték el, de az aréna médiamenedzsere szerint végig eszméleténél volt.

Tamara Potocka asztmás betegségben szenved. Az úszása után az idegi és fizikai feszültség miatt rohama volt, és nem volt azonnal kéznél a spray-je, így nem tudta használni

– mondta Ivana Lange, a szlovák válogatott egyik edzője, a küldöttség vezetője.

„Az orvosi szobában oxigént és szükséges gyógyszert kapott, állapotát folyamatosan ellenőrzik. Néhány perccel a történtek után az orvos azt mondta, hogy már kommunikál, de még néhány órán keresztül megfigyelik” – írta a szlovák szövetség honlapja.

Potocka csaknem két másodperccel maradt el a júniusi, belgrádi Európa-bajnokságon elért saját szlovák rekordjától és 2:14.20-as idővel összesítésben a 23. helyen végzett, így nem jutott tovább.