A következő élő közvetítés része Ezüstérmes Milák Kristóf és a férfi kardcsapat is, Németh Nándor egy századra volt a bronztól 100 gyorson – ez történt az olimpia 5. napján

26. helyen zárta a triatlonversenyt Kuttor-Bragmayer Zsanett

A hajnali órákban a Szajna vízminőségét versenyre alkalmasnak ítélték, így 8 órakor elrajtolhatott a női triatlon mezőnye. Az úszást követően 7. helyen szállt ki a vízből a magyar versenyző, aki a kerékpáros körök során is az élmezőnnyel haladt, 40 kilométer bringázás után tartotta a 7. helyét, ám végül a futás alatt leszakadt az élbolytól és végül a 26. helyen zárt.

A versenyt a hazai pályán versenyző Cassandre Beugrand nyerte, ami a franciák első aranya volt triatlonban az olimpiák történetében. A dobogóra az első olimpiáján résztvevő Julie Derron Svájcból és Beth Potter Nagy-Britanniából került fel.