A világ legdrágább női futballistája sem segített, őrült meccset bukott Zambia az olimpián

Valery HACHE / AFP
Racheal Kundananji két gólja is kevés volt
Elképesztő mérkőzésen elszenvedte második vereségét is a zambiai női futballválogatott a pekingi olimpián, amely az Egyesült Államok után (0-3) kikapott Ausztráliától is. De milyen csatában!?

Az afrikai együttes a triplázó Barbra Banda, illetve a duplázó és február óta a világ legdrágább játékosának számító Racheal Kundananji vezérletével (a támadóért 805 ezer eurót fizetett az amerikai Bay FC) már 5-2-re is vezetett, ám az ausztrálok az utolsó bő félórában négyszer is betaláltak – a győztes gólt Michelle Heyman a 90. percben szerezte, beállítva a 6-5-ös végeredményt.

Érdekes meccset hozott a Franciaország–Kanada csata is, amelyen a vendégek a hosszabbítás 12. percében (!) szereztek győztes gólt.