Soha rosszabb rajtot, magyar éremmel kezdődött az olimpia – az első nap összefoglalója

Varga Jennifer / 24.hu
  • A szombat legnagyobb sikerét vívásban jegyezhettük fel: a női párbajtőrözők között Muhari Eszter egészen a bronzmérkőzésig küzdötte magát, és bravúros, drámai csatában megszerezte a magyar küldöttség első érmét. De a sportághoz kapcsolódott a legnagyobb kudarc is: a háromszoros olimpiai bajnok Szilágyi Áron már az első mérkőzésén kikapott, ugyancsak a legjobb 32 között esett ki Szatmári András, míg Gémesi Csanád ment egy kört, ám a nyolcaddöntőben – egy vitatott tussal, de – ugyancsak elvérzett.
  • Úszásban 400 gyorson Késely Ajna és Sárkány Zalán sem jutott döntőbe, ahogyan a női 4×100 gyorsváltó sem, de a férfiak négyese fináléba jutott, de ott csak a 8. helyen csípte meg.
  • Sportlövészeink közül Péni István és Mészáros Eszter vegyespárosban kezdte a selejtezőket, de sajnos mindkettejük teljesítményére rányomta a bélyegét, hogy lázasan kellett vállalniuk a versenyzést, végül a 20. helyen zártak. A sportpisztolyosok egyéni versenyében Major Veronika az első helyen zárta az alapviadalt, ezzel bejutott a vasárnapi nyolcas döntőbe, Fábián Sára Ráhel a 33. helyen végzett.
  • Férfi kézilabdázóink sajnos vereséggel kezdtek Egyiptom ellen, pedig nyolcgólos hátrányból is sikerült visszajönni.
  • A női pólócsapat Hollandia ellen kezdte a csoportkört, és ugyan hátrányról felállva sikerült többször is egyenlíteni, végül 10-8-as vereség lett a vége.
  • A tornász Mészáros Krisztofer karrierje első olimpiáján 82,798 ponttal zárta a selejtezőt és a 14. helyen bejutott a szerdai egyéni összetett döntőjébe.
  • Valter Attila a 22. lett az országúti kerékpározók  egyéni időfutamában.
  • Kaizinger Balázs díjlovaglásban volt érdekelt, A 64 indulóból egy kiesett olasz lovast leszámítva egyetlen riválisát, egy cseh versenyzőt tudta megelőzni, így jelenleg a 62. helyen áll.
  • A férfi egypárevezős Pétervári-Molnár Bendegúz harmadik helyen zárt az előfutamában, ezzel egyenes ágon bejutott a keddi negyeddöntőbe.
  • Asztaliteniszben Ecseki Nándor és Madarász Dóra vegyespárosa az első körben kiesett.

Hogy mi vár ránk vasárnap? A magyar versenyzők versenynapjának időbeosztását ebbe a cikkbe gyűjtöttük össze.