Nyolcadik helyen zárt a férfi vegyesváltó az olimpia döntőjében

Derencsényi István / MTI

A 4×100 méteres magyar férfi gyorsváltó helyen zárt a párizsi olimpia medencés úszóversenyeinek szombati nyitónapján.

A Németh Nándor, Kós Hubert, Szabó Szebasztián, Jászó Ádám összeállítású négyes hetedik helyen jutott fináléba, ezért a dobogós hely nem tűnt reális célkitűzésnek. Németh és Szabó viszont azt mondta a 3:12.96 perces időről, hogy szeretnék megjavítani, de a legfontosabb, hogy kiélvezzék a részvételüket a döntőben.

Németh kezdte a döntőt és harcban volt a harmadik helyért is, 47.76-tal komoly javulást is mutatott az előfutamhoz képest. Végül harmadik helyen váltott, Szabó pedig ugyan hetedik helyre csúszott vissza, de elképesztően egyben volt a mezőny, mindegyik váltó fél testhosszon belül maradt. Jászón volt a sor, neki sajnos nem sikerült tartania a pozíciót, amelyről Kós Hubert sem tudott már előre mozdulni.

Az amerikai csapat elképesztő fölénnyel nyert Ausztrália és Olaszország előtt, a magyarok 3:13.11-es idővel értek be nyolcadik helyre, vagyis valóban sikerült megjavítani az előfutamos időt.