Nem pihente ki magát a Garros-diadal után, nagy pofont kapott Wimbledonban

Takuya Matsumoto / Yomiuri / The Yomiuri Shimbun via AFP
Iga Swiateknek hagyományosan nem megy Wimbledonban
A világelső Iga Swiatek meglepetésre kiesett a női egyes harmadik fordulójában a wimbledoni teniszbajnokságon.

A friss Roland Garros-győztes, 23 éves lengyel játékos, aki füvön messze nem mozog olyan magabiztosan, mint salakon, a kazah Julija Putyincevával csapott össze szombaton. Ezt megelőző 21 mérkőzését megnyerte, aktuális riválisa ellen pedig 4-0-ra állt úgy, hogy még szettet sem vesztett ellene.

Az első játszmát ezúttal is hozta, a folytatásban azonban teljesen elveszett, a világranglistán 35. Putyincevának tulajdonképpen nem sokat kellett tennie, Swiatek hibáiból élve is sikerült egyenlítenie, majd fordítania 3:6, 6:1, 6:2-re.

„Kicsit meglepődtem, de tudom, mit csináltam rosszul a Roland Garros után. Nem igazán pihentem ki magam, Ezt a hibát nem követem el még egyszer” – mondta Swiatek, akinek eddigi legjobb eredménye a tavalyi negyeddöntő volt Wimbledonban.

Egy ilyen kemény salakpályás szezon után tényleg kell időt hagynom a regenerálódásra. Azt hittem, hogy képes leszek ugyanazon a szinten játszani, de füvön egy kicsivel több energiára van szükségem.

Putyinceva a lett Jelena Ostapenkóval találkozik a nyolcaddöntőben.

Wimbledon, 3. forduló (a 16 közé jutásért)

Férfiak:
Zverev (német, 4.)-Norrie (brit) 6:4, 6:4, 7:6 (17-15)
De Minaur (ausztrál, 9.)-Pouille (francia) – játék nélkül
Shelton (amerikai, 14.)-Shapovalov (kanadai) 6:7 (4-7), 6:2, 6:4, 4:6, 6:2
Humbert (francia, 16.)-Nakashima (amerikai) 7:6 (11-9), 6:3, 6:7 (5-7), 7:6 (8-6)
Bautista (spanyol)-Fognini (olasz) 7:6 (8-6), 3:6, 5:7, 7:6 (7-1), 6:4
Mpetshi Perricard (francia)-Ruusuvuori (finn) 4:6, 6:2, 7:6 (7-5), 6:4