6-1-re nyerte az első szettet Piros Zsombor, de kiesett a wimbledoni selejtezőben

Szigetváry Zsolt / MTI

Piros Zsombor búcsúzott a wimbledoni teniszbajnokság selejtezőjének első fordulójában. A világranglistán 183. játékos hétfőn a 18. kiemelt olasz Stefano Napolitanóval (130.) csapott össze, pályafutása során először.

A 24 éves magyar – aki tavaly a kvalifikáció harmadik köréig jutott a londoni Grand Slam-versenyen – remekül kezdett, két brékkel 5-0-ra elhúzott, és 22 perc elteltével már szettelőnyben volt. A folytatás az olaszé volt, aki 2-2 után már nem vesztett gémet, és 25 perc alatt kiegyenlített. Az utolsó felvonásban Piros 2-1-nél brékelt, a 29 éves ellenfél viszont 4-4-nél utolérte őt, majd a magyar 5:4-nél a meccsért adogatott, de nem járt sikerrel. A fordulatos találkozó végül a 10 nyert pontig tartó döntő rövidítésbe torkollott, amelyben egy hajszálnyival Napolitano volt jobb. Az összecsapás 1 óra 47 percig tartott.

Kedden magyar részről Bondár Anna, Gálfi Dalma és Udvardy Panna is bemutatkozik a wimbledoni selejtezőben.