Lehajrázták az Európa-bajnoki döntőben Kopasz Bálintot

Kovács Tamás / MTI

Kopasz Bálint címvédőként ezüstérmes lett vasárnap K-1 1000 méteren a szegedi gyorsasági, para kajak-kenu és SUP Európa-bajnokságon.

Az olimpiai és Európa-bajnoki címvédő Kopasz előfutam-győztesként került a fináléba, ahol mindenki azt várta, hogy a világbajnok portugál Fernando Pimentával meccsel majd az aranyéremért. Sokáig úgy tűnt, ez így is lesz, Kopasz féltávnál még minimális előnnyel vezetett, de 750 méternél már jócskán elhúzott. A hajrá azonban váratlan fordulatot hozott, a fehérorosz Aleh Jurenyija meglepte Kopaszt, sőt végül előtte haladt át a célvonalon.

Kiváló formában éreztem magam, bár nem a legjobban. A szél miatt voltak pályakülönbségek, de ettől még nyerhettem volna. Számítottam arra, hogy Jurenyija is jó formát fog mutatni, bár az elmúlt években nem láttuk sokszor, de nagyon kemény versenyző, ezt ismét bizonyította. Az előző két szegedi versenyre, a világkupára és a válogatóra nagyon keményen készültünk, egy kicsit talán megfáradtam, de most jön egy kis pihenő

– mondta Kopasz.

K-2-ben is jutott magyar érem, miután a Gazsó Alida Dóra, Csipes Tamara páros 500 méteren harmadik lett. A döntőt a lengyelek kezdték a legjobban, de a táv második felére a magyarok és a világbajnoki címvédő dánok is felzárkóztak. A hajrát aztán a dánok, Emma Jörgensen és Fredrerikke Matthiesen bírták a legjobban, Csipesék bronzéremmel zártak.

A nap legpechesebb döntőjét azonban a kenupáros, Adolf Balázs és Hajdu Jonatán hozta, akik bár remekül kezdtek 500 méteren, az oroszok mögött egy hármas versengésből a lehető legrosszabbul jöttek ki: két századmásodperccel maradt le a magyar hajó a dobogóról.

A délelőtt utolsó két fináléjában nem jutott érem a magyaroknak: Takács Kincső (C-1 200 m) és némi meglepetésre a Nádas Bence, Csizmadia Kolos, Kuli István, Tótka Sándor összeállítású, tavaly világbajnoki ezüstérmes kajak négyes is lemaradt a dobogóról, mindkét egység negyedik lett.