A 3×3-as lánycsapat karnyújtásnyira az olimpiától

hunbasket.hu

A magyar női válogatott 19-18-ra ugyan kikapott Olaszországtól szombaton a debreceni 3×3-as kosárlabda olimpiai selejtezőtornán, ennek ellenére a D-csoport győzteseként bejutott a negyeddöntőbe.

Földi Attila szakvezető azzal kezdte nyilatkozatát az MTI-nek, hogy nyerni szerettek volna, de végeredményben nem lehetnek elégedetlenek a helyzetükkel.

Kicsit az elején rezgett a léc, és kicsit elegem van az olaszokból, mert minden bejött nekik ma. Ezzel együtt ha valaki előtte azt mondja, hogy csoportelsők leszünk, biztosan aláírom. Elkerültük a favorit Kanadát, de mostantól már nem lesznek könnyű meccseink

– jelentette ki a kapitány.

A Magyarország-Csehország női negyeddöntő vasárnapi 15.50 órakor kezdődik.

A magyar férfiválogatott szombat este 21.35 órától mérkőzött meg Ausztriával, és 21-14-es vereséget szenvedett a ki-ki meccsen, így nem jutott be a nyolc közé.

Az olimpiai selejtező torna első három-három helyezett együttese váltja meg a jegyét a párizsi olimpiára.

FIBA 3×3 Olympic Qualifying Tournament 2024

OLASZORSZÁG – MAGYARORSZÁG 19-18

Olaszország: Raelin D’Alie 4, Chiara Consolini 1, Sara Madera 5, Laura Spreafico 9

Magyarország: Kiss Virág 5, Papp Klaudia 7, Szabó Fanni 5, Böröndy Vivien 1.

A negyeddöntők párosítása:

15:25 Németország – Japán
15:50 Magyarország – Csehország
17:15 Kanada – Olaszország
17:40 Spanyolország – Lengyelország

Elődöntők

19:05 Negyeddöntő 1 győztese – Negyeddöntő 2 győztese (a mérkőzés győztese olimpiai kvótát szerez)

20:55 Mérkőzés a 3. helyért (Mérkőzés a 3. olimpiai kvótáért)