„Próbálok felébredni” – élete legjobb teniszét Djokovicnak tartogatta

Tiziana Fabi / AFP

A világelső Novak Djokovic meglepetésre már a harmadik fordulóban kiesett a római salakpályás tenisztorna 7,87 millió euró összdíjazású férfi versenyében. A szerbek 24-szeres Grand Slam-bajnokát a 32. helyen álló chilei Alejandro Tabilo búcsúztatta 67 perc alatt, 6:2, 6:3-mal úgy, hogy míg a dél-amerikai négyszer is elvette ellenfele adogatását, addig Djokovicnak egy bréklabdája sem volt a mérkőzés során.

Hihetetlen. Úgy jöttem ki a pályára, hogy magamba szívjam és feldolgozzam ezt az élményt. Most pedig megpróbálok felébredni

– nyilatkozta a meccs után Tabilo, szavaiból pedig átjön, mennyire meglepte őt is ez a győzelem.

A római tornát korábban hatszor is megnyerő, 36 éves Djokovic elszalasztotta karrierje 1100. győzelmét. Ez volt az idei negyedik tornája, és továbbra is trófea nélkül áll 2024-ben.