Kapás Boglárka olimpiai kvótát is szerzett az ob-arany mellé

Kovács Tamás / MTI

Kapás Boglárka olimpiai indulást érő idővel nyert 200 méter pillangón szerdán a Duna Arénában zajló úszó országos bajnokságon. A szám 2019-es világbajnoka hamar az élre állt, így leginkább az órával versenyzett, hogy megszerezze az olimpiai kvótát. A győztese ideje 2:08.15 volt, azaz sikerrel járt és készülhet Párizsra, meg is hatódott, az M4-nek könnyek közt nyilatkozott.

Nagyon boldog vagyok, mert a pályafutásom során sohasem kellett még ilyen sokáig kergetnem az olimpiai szintidőt. A legfontosabb az volt, hogy ne görcsöljek rá erre, szerintem eddig talán ez volt a legnagyobb akadály

– nyilatkozott.

Kapás Boglárka korábban jelezte, hogy ez lesz az utolsó éve versenyzőként, és nagy célja volt eljutni az olimpiára, ami az ötödik lesz karrierje során. 2016-ban, Rióban bronzérmes volt 800 gyorson.