39-2-re nyert a női pólóválogatott vébén

Kovács Tamás / MTI

Második mérkőzését kiütéssel nyerte a magyar női vízilabda-válogatott a dohai vizes világbajnokságon, Mihók Attila csapata 39-2-re verte Szingapúrt.

Lehetett rá számítani, hogy óriási lesz a különbség a két csapat között, és nem kellett hozzá két perc sem, hogy Magyarország már 4-0-ra vezessen. A szingapúriak első igazán nagy gólszerzési lehetősége 17-0-nál volt, de mellé dobtak egy ötméterest. A harmadik negyedben kétszer azért sikerült bevenni a magyar kaput, de így is KO lett a vége, Magyarország 39-2-re nyert.

Kurucz-Gurisatti Gréta és Rybanska Natasa is hat-hat góllal zárt, egyikük sem rontott lövést.

A magyar csapat az első meccsén Új-Zélandot verte, bár akkor még sok hibával játszott. A csoportkör kedden, az eddig szintén hibátlan ausztrálok ellen zárul, a csoport első helyezettje automatikusan a negyeddöntőbe jut. A dohai világbajnokságon a magyar válogatott célja az olimpiai kvótaszerzés, két indulási jogot osztanak ki a tornán.

C csoport, 2. forduló

Magyarország-Szingapúr 39-2 (11-0, 7-0, 11-2, 10-0)
gólszerzők: Gurisatti, Rybanska 6-6, Keszthelyi, Szilágyi, Kuna 5-5, Parkes, Faragó, Horváth 3-3, Garda, Leimeter, Máté 1-1, illetve Yap 2