„Fáradtság? Nem a Copacabanára jöttünk, hanem a kézilabda Európa-bajnokságra”

FEDERICO GAMBARINI / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP
Nagyszerűen játszottak a magyarok, a horvátok elődöntős esélyei szinte teljesen elszálltak

Az első mérkőzésen, a spanyolok kiütése után komoly reményeket táplált a horvát kézilabda a válogatott Európa-bajnoki szereplését illetően, és ugyan még akadnak lapok, akik a magyarok kelleni vereség után is a matematikailag lehetséges elődöntőről beszélnek, a szövetség kijelentette, kár a legjobb négybe jutásról cikkezni.

A szombati, magyarok elleni 29-26-os vereséget követően Goran Perkovac azt mondta, csapata az első perctől kezdve olyan volt, mint egy leeresztett léggömb.

„Nem volt energiánk, éhségünk és vágyunk, hogy megnyerjük ezt a meccset. Ez látható volt. Azt terveztük, hogy gyorsan játszunk, , de a magyarok gyorsabbak voltak nálunk. Nem tudom, mi történt, ki kell elemeznünk. Ha ez a meccs még két órán keresztül tartott volna, akkor sem nyertük volna, pedig volt esélyünk fordítani. Túl sok könnyű lövés vétettük, a kapusukat a meccs emberévé tettük. Ez egyszerűen nem elég a győzelemhez” – nyilatkozta.

A Jutarnij korábbi válogatott játékosok véleményét kérdezte a történtekről. A vb-ezüstérmes és olimpiai bronzérmes balátlövő, Jakov Gojun szerint van jövője a csapatnak, azonban a mostani keretben nincs meg az a minőség, ami elég lenne az elődöntőre.

Tíz-tizenkét hibával nem verhetünk meg komoly csapatokat. A magyar nem nagy válogatott, le kellett volna győzni

– állapította meg.

„Nem élhetünk a spanyolok elleni győzelem, és a franciák ellen mutatott jó játék fényében. Mindig 300 százalékot kell adni. Fáradtságról meg ne beszéljünk, amikor egy 40 éves Nikola Karabatic 45 perceket játszik.”

Az olimpiai és világbajnok balszélső, Goran Sprem ugyanolyan frusztráltan értékelt.

„Minden szegmensben rosszak voltunk, úgy játszottunk, mint 15 évvel ezelőtt. Az utolsó öt percben három labdát adtunk az ellenfél kezébe.

Fáradtság? Felesleges erről beszélni, mert ez minden válogatottnál ugyanaz. Nem a Copacabanára jöttünk, hanem az Európa-bajnokságra.

Középdöntő, 2. forduló, I. csoport

Németország-Ausztria 22-22 (11-12)
MAGYARORSZÁG-Horvátország 29-26 (13-14)
Franciaország-Izland 39-32 (17-14)

Az állás: 1. Franciaország 6 pont, 2. MAGYARORSZÁG 4 (91-81), 3. Ausztria 4 (80-79), 4. Németország 3, 5. Horvátország 1, 6. Izland 0.