Elesett a pálya közepén a kézis, mégis gólpasszt adott belőle

INA FASSBENDER / AFP
Az utolsó gól a mérkőzésen.

A német válogatott 26-24-re legyőzte Izlandot a férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában.

A két pont nélkül középdöntőbe érkező együttes közül a skandinávok kezdtek jobban, de 5-3 után egy 4-0-s sorozattal fordított a házigazda. Nem tudta igazán kihasználni a lélektani előnyt Németország, két gólnál nem vezetett többel egyszer sem, a szünetben 11-10 állt az eredményjelzőn.

Izland hatalmasat küzdött, a második félidőben még fordítani is tudott, a hajrá viszont egyértelműen a németeké volt. Az utolsó 15 másodpercben előnyben támadhatott a házigazda, de Juri Knorr elcsúszott a középkörben. Hiába támadt ki Izland, a labda így is eljutott Julian Kösterhez, aki bebombázta a 26. gólt a körömrágós hajrá végén.

Győzelmével a német csapat két ponttal áll a csoportban, de a magyarok mögött maradt rosszabb gólkülönbsége miatt.