A Debrecen majdnem elkapta a Győrt a kézirangadón

Kisbenedek Attila / AFP
Nze Minko hat gólt szerzett

A címvédő Győr házigazdaként 25-23-ra legyőzte az ugyancsak Bajnokok Ligája-szereplő Debrecent a női kézilabda NB I szerdai rangadóján.

Az első félidőben egyszer sem alakult ki kétgólosnál nagyobb különbség a csapatok között, a második felvonás közepén viszont a DVSC három találattal ellépett.

Még az 51. percben is ennyi volt a különbség (18-21), ám a hátralévő időben csak kétszer találtak be a vendégek, így nem kerülhették el a vereséget.

A győriek legjobbja a kapus Silje Solberg volt, aki 39 lövésből 17-et védett. Ana Gros hét, Estelle Nze Minko hat gólt lőtt. A túloldalon Catherine Gabriel 12 védéssel, Töfner Alexandra hat, Kácsor Gréta öt góllal zárt.

A Magyar Kupa-címvédő Ferencváros otthon 11 góllal nyert a Vasas SC ellen, Klujber Katrin nyolc, Márton Gréta hét, Hársfalvi Júlia és Andrea Lekic hat-hat gólt dobott.