Őrült MotoGP-futam: egy másodpercen belül volt az első öt

Paul Crock / AFP

A Ducatival versenyző francia Johann Zarco nyerte a MotoGP-futamot a gyorsaságimotoros-világbajnokság Ausztrál Nagydíján, szombaton Phillip Islanden.

Az első és az ötödik helyezett között csupán egy másodperc volt a különbség a befutónál.

Zarco 2017 óta szerepel a MotoGP-ben, és 11 második helyezés után ez volt az első győzelme. A második a címvédő és a vb-pontversenyben továbbra is élen álló olasz Francesco Bagnaia lett, harmadikként pedig honfitársa, Fabio Di Giannantonio zárt. Az utolsó körig a pontverseny második helyén álló spanyol Jorge Martín haladt az élen, de gumijai elveszítették a tapadásukat, így végül a dobogóról is lemaradt, írj az MTI.

A MotoGP-futamot a várható kedvezőtlen időjárás, az előrejelzett viharos szél és esőzés miatt hozták előre vasárnapról szombatra. A szombatra kiírt 13 körös sprintfutamot vasárnap tervezik lebonyolítani, de csak akkor, ha az időjárás ezt lehetővé teszi.

Moto2-ben és Moto3-ban nem történt változás, ebben a két géposztályban az eredeti programnak megfelelően vasárnap lesz a futam.